aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasleddefrffff.jpg

Dziennikarz Wojciech Czuchnowski i wydawca Gazety Wyborczej wygrali w Sądzie Najwyższym z partią rządzącą.

W 2016 r. PiS postanowił wytoczyć cywilny proces o ochronę dóbr osobistych redaktorowi Gazety Wyborczej - Wojciechowi Czuchnowskiemu i wydawcy gazety.

Dziennikarz GW w 2015 r. napisał tekst o tym, jak prezydent Andrzej Duda ułaskawił skazanego nieprawomocnie na więzienie za nadużycie władzy Mariusza Kamińskiego. W artykule padł zwrot ""tak działa państwo mafijne" - który nie spodobał się politykom PiS.

Wyrok Sądu Najwyższego

- To już trzeci i ostateczny tym razem wyrok w sprawie komentarza z listopada 2015 r. Krytycznie oceniliśmy w nim decyzję prezydenta Andrzeja Dudy, który nie czekając na zakończenie procesu ułaskawił swoich partyjnych kolegów: Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika - informuje Gazeta Wyborcza.

Wojciech Czuchnowski: Wygraliśmy z PiS przed Sądem Najwyższym! Wyborcza miała prawo napisać o „mafijnym państwie” PiS – uznał w czwartek Sąd Najwyższy. Zdaniem SN tak ostra ocena „nie wykraczała poza granice dopuszczane w debacie publicznej”.

***

Oświadczenie Sądu Najwyższego

W dniu wczorajszym (10.10) Sąd Najwyższy uchylił wyrok Sądu Apelacyjnego nakazujący dziennikarzowi oraz wydawcy gazety zamieszczenie przeprosin partii politycznej w części zmieniającej wyrok Sadu pierwszej instancji i oddalił apelację partii w sporze o ochronę dóbr osobistych w związku z artykułami opublikowanymi w listopadzie 2015 r. na łamach pozwanej gazety. Według Sądu Najwyższego ostra ocena zawarta w kwestionowanych przez powódkę opiniach zawartych w tych artykułach nie wykraczała poza granice dopuszczalne w debacie publicznej.

Reakcje internautów:

"Mamy to oficjalnie, na piśmie, ze stemplem SN. Państwo PiS to państwo mafijne. Można już oficjalnie używać tego zwrotu".

"Wybór jest prosty: albo układy mafijne PiS, albo Polska demokratyczna".

"Czyli to prawda, że PiS stworzyło mafijne państwo. Szczerze mówiąc jak się tak przyjrzeć i przeanalizować od początku, od pierwszych decyzji, niepublikowania wyroków TK i gdy Duda nie mając kompetencji wybrał kogo chce zaprzysiąc na sędziów TK, widać było, na co się zanosi".

           Popierasz wyrok - kciuk w górę!


+ 1324
- 35

Polub Polityczek.pl