aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakroffrfffffff.jpg

Socjolog prof. Magdalena Środa wypowiedziała się na temat niedzielnych wyborów parlamentarnych.

Uczona ostrzega przed głosowaniem na polityków Prawa i Sprawiedliwości. Jej zdaniem to, co szykuje partia Jarosława Kaczyńskiego, jest gorsze od komunizmu, który był w Polsce.

Środa przed wyborami

Te wybory są ważniejsze niż te z 1989 roku. Wtedy decydowaliśmy czy przejdziemy z komunizmu w ograniczoną demokrację, 13 go będziemy decydować czy przejdziemy z demokracji w system autorytarnego fundamentalizmu religijnego. Komunizm w wydaniu polskim nie był aż tak zły jak to co szykuje nam PiS: Polskę mafijno, nacjonalistyczno-katolicką, przy czym to ostatnie nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem.

Niewiarygodne, że prawie połowa Polaków tego chce. Może lubimy niewolę, może dopiero wtedy cenimy wolność, gdy jesteśmy pod butem? Tak czy siak, ci, którzy tego buta nie lubią niechaj idą do wyborów i głosują na wolność, na równość, na demokrację!.

48874500587_a9b34b6bf4_c.jpg

Reakcje internautów:

"Nie sądzę żeby połowa Polaków była aż tak głupia. To manipulacja sondażami i fałszowanie wyników wyborów spowodować mogą wygraną PiS".

"Po prostu mamy tak biedne społeczeństwo w sensie materialnym, że nic innego się dla nich nie liczy tylko socjal i to jest cała tajemnica. A PiS tylko to sprytnie wykorzystało. Zresztą mając telewizję publiczną i tak mogą kreować rzeczywistość jak chcą".

"Profesor Łukasz Turski już jakiś czas temu pisał o triumfie nieuctwa... Winne temu są błędy w edukacji popełnione w latach 70- tych - nie tylko w Polsce . Świat potrzebuje, NATYCHMIAST zmian inaczej czeka nas drugie "średniowiecze" !!!".

"Nie lekceważmy komunizmu, moim zdaniem mówienie, że nie był taki zły, jest lekceważeniem. Co jak co, ale jeszcze nikt nas nie pałuje, więc nie przesadzajmy. Poza tym zgadzam się całkowicie".

            Popierasz Środę - kciuk w górę!


+ 877
- 44

Polub Polityczek.pl