6crc4fy2r5dnyu4rkm1bfd159gn3mjoa.jpg

Kacper Płażynski - przewodniczący radnych PiS w Gdańsku, gościł na antenie Telewizji Republika. Polityk wypowiedział się m.in. na temat taśm opublikowanych przez TVP INFO z posłem Sławomirem Neumannem w roli głównej.

O taśmach Neumanna: Byłem oburzony, oburzony, bo mimo wszystko mówimy tu o liderze opozycji w Polsce. Opozycji, która powinna też mieć w normalnym zdrowym państwie ważną rolę recenzenta działań rządu. Z drugiej strony okazuje się - o czym w zasadzie już wcześniej wiedzieliśmy w dużej mierze, ale to nas jedynie w dużej mierze ugruntowało, że niestety mieliśmy rację - że ta ekipa, jej nie interesuje dobro państwa polskiego, jej nie interesuje, to w jakim kierunku Polska ma się rozwijać, jak sprawiać, żeby Polakom żyło się lepiej.

Czy rzeczywiście myśli pan, że jest tak, że te wszelkie wnioski, oskarżenia, jakie napływają do prokuratury na polityków Platformy, opozycji - mogą działać na ich korzyść?

Nie musimy gdybać, to się okazało w rzeczywistości, że gdy pani Zdanowskiej zostały postawione zarzuty, mimo że pani Zdanowska została skazana, skazana zdaje się już prawomocnym wyrokiem, to jej notowania podskoczyły, to jest straszne, okropne. To świadczy o tym, że ludzie w Polsce, Polacy, są w dużej mierze bardzo pogubieni, niektórzy nie potrafią odróżnić dobra od zła. Jeżeli ktoś popełnia przestępstwo tak jak pani Zdanowska, jest politykiem, osobą publiczną, to za to nie powinno go spotykać nagroda, tylko przeciwnie - kara i nagana i wykluczenie z życia publicznego.

O opozycji: Udało się tej formacji tzw. totalnej opozycji niestety, ale wprowadzić taką narrację, takie zakłamanie w to życie publiczne, gdzie nawet ludzi, którzy popełniają przestępstwa, można przedstawić w takim świetle, że to państwo PiS uwzięło się na nich w jakiś sposób, co jest oczywiście aberracją i krzywdą w dłuższej perspektywie czasową dla tych ludzi i państwa polskiego, które powinno budować silne i zdrowie instytucje państwowe.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadlpdedd.png

Tomasz Lis (Newsweek): Neumann zrezygnował. Najwyższy PiS-owski kontroler Banaś - podatkowy kanciarz, właściciel kamienicy z burdelikiem, kumpel sutenerów - oczywiście nie. Chcecie państwa Banasiów - głosujcie na PiS. Dostaniecie republikę Banasiową z turbodoładowaniem.
    Popierasz Płażyńskiego - kciuk w górę!

+ 4
- 442

Polub Polityczek.pl