e7d8cb30760ad5d7ac51634add26.jpeg

Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydał dzisiaj wyrok ws. księdza pedofila przedstawionego w filmie "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich.

O dzisiejszym wyroku poinformowała w mediach społecznościowych posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

- Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydał wyrok orzekając, że Markowi Mielewczykowi (bohater filmu Sekielskich) ofierze ks.Srebrzyńskiego należy się 400 tys. złotych zadośćuczynienia od księdza, parafii i diecezji‼Sąd orzekł zadośćuczynienie mimo upływu terminu przedawnienia - napisała Wielgus na Twitterze.

Komentarz Tomasza Sekielskiego

Marek Mielewczyk bohater filmu "Tylko nie mów nikomu" PRAWOMOCNYM wyrokiem sądu otrzyma od swojego oprawcy ks. Srebrzyńskiego oraz parafii i diecezji 400.000 zł odszkodowania!!! To bezprecedensowy wyrok. Sędzia uznała, że w tym przypadku nie obowiązuje przedawnienie. To otwiera drogę do zadośćuczynień dla innych, dorosłych już ofiar pedofilów w sutannach. Sędzia w uzasadnieniu powołała się na nasz film. To dodaje nam paliwa do dalszej pracy dla pokrzywdzonych przez księży.

EGWkoQCXkAAcYmd_1.jpg

- Wspaniała wiadomość - zareagowała dziennikarka Eliza Michalik.

Oko.press: Polacy domagają się rozliczenia Kościoła z przestępstw seksualnych kleru — wynika z najnowszego sondażu CBOS. 75 proc. uważa, że za wykorzystywanie seksualne dzieci karę powinni ponieść nie tylko sprawcy, ale i biskupi. Tylko 20 proc. twierdzi, że reakcja Kościoła na problem jest wystarczająca. Ponad 50 proc. uważa, że Kościół reaguje niewłaściwie.

Reakcje internautów:

"Brawo. Ciekaw czy niejaki Zbyszek Zero złoży kasację?".

"Tama pęka. Oby więcej ofiar pedofilskiej mafii udało się uzyskać takie wyroki. Tylko uderzenie w kieszeń KK zmusi episkopat do walki z gwałcicielami dzieci wśród swoich podwładnych.

"Ogromne brawa dla obu panów Sekielskich i dla niezawisłego sądu. Została wykonana wspaniała robota i przynosi owoce. BRAWO"

            Popierasz wyrok - kciuk w górę!


+ 523
- 5

Polub Polityczek.pl