aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspslssss.png

Poseł Ryszard Petru poinformował o wyroku sądu odnośnie sprawy, jaką wytoczył mu Maciej Wąsik (Prawo i Sprawiedliwość).

W 2017 r. Ryszard Petru nazwał ministra Macieja Wąsika (zastępca Mariusza Kamińskiego, koordynatora ds. służb specjalnych) przestępcą. - Chcą uchylić mi immunitet. Ale żaden Wąsik ani Błaszczak mnie nie zastraszą! Powtarzam: Wąsik został uznany za przestępcę, Błaszczak jest politycznie odpowiedzialny za śmierć Igora Stachowiaka - pisał w mediach społecznościowych swego czasu lider Nowoczesnej.

- Ryszard Petru nazwał mnie przestępcą. Skieruje prywatny akt oskarżenia przeciw niemu - zareagował Maciej Wąsik.

Wyrok

16 maja 2019 r. Sąd Rejonowy uniewinnił Ryszarda Petru. Wąsik wówczas zapowiedział, że złoży apelację i spotka się z politykiem opozycji w Sądzie Okręgowym.

- Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok, w którym ostatecznie uznał, że użycie przeze mnie wobec pana Macieja Wąsika określenia „przestępca” w czasie protestów w obronie niezależności sądownictwa w lipcu 2017r. nie było przestępstwem. Miałem prawo do tego typu wypowiedzi! Moje słowa, kierowane wobec Macieja Wąsika i Mariusza.Kamińskiego, dotyczyły skazania ich w marcu 2015r. na 3 lata pozbawienia wolności za przekroczenie uprawnień w związku z tzw. „aferą gruntową” i aktu łaski zastosowanego przez PAD. Wyrok sądu jest prawomocny - wypowiada się założyciel "Nowoczesnej" Ryszard Petru.

aaaaaaaaaaaaaaaaaadjtgjitgjtggggg.jpg

              Dobry wyrok - kciuk w górę!


+ 900
- 13

Polub Polityczek.pl