aabbue1.png

Poseł Borys Budka zwyciężył w gliwickim Sądzie Okręgowym z TVP. Polityk Platformy Obywatelskiej podał do sądu telewizję kierowaną przez Jacka Kurskiego po tym, jak zarzuciła ona politykowi kłamstwo w trakcie debaty wyborczej TVP na temat paragonu z apteki.

- Oto paragon hańby tego rządu. Ponad 2000 zł dla dziecka po przeszczepie, które rodzice muszą wydać tylko dlatego, że ten rząd, zamiast dofinansować służbę zdrowia woli wydawać na nagrody dla swoich ministrów - atakował Budka polityków PiS.

budkaparagon-debata655.png

Na słowa polityka zareagowali propisowscy dziennikarze TVP, którzy zarzucili mu rozpowszechnianie kłamstwa. Budka w tym momencie postanowił pozwać nadawcę publicznego w trybie wyborczym, jak i szefa portalu TVP Info Samuela Pereirę

Wyrok sądu

- Sąd nakazał nadawcy sprostowanie materiałów zarzucających Borysowi Budce kłamstwo, uzasadniając, że godzą one w jego dobre imię i zaufanie społeczne. Zwrócił też uwagę, że polityk przedstawił w debacie autentyczny paragon - informuje portal wirtualnemedia.pl

Borys Budka: Wygrywam w I instancji sprawę z TVP. Sąd w całości zgodził się z moim wnioskiem. Muszą wyemitować sprostowania w TVP Info i na swoim portalu. Rozprawa przeciwko Pereirze dziś o 15.00. Trzymajcie kciuki!

- Jeśli ktoś pisać będzie uczciwą historię polskich mediów, to poziom cynicznej, brudnej i kłamliwej propagandy TVP, zaprezentowany w ostatnich tygodniach kampanii wyborczej, trafi na jej najbardziej czarne karty - wypowiada się dziennikarz Konrad Piasecki.

Reakcje internautów:

"Brawo Panie Borysie! Tak trzymać dalej, i nie pozwalać sobie na łgarstwa i oszczerstwa".

"Tylko dzięki ogromnej odporności psychicznej i wytrwałości sędziów takich jak Tuleya i tysięcy innych trwających w swej niezawisłości, wciąż możliwe są sprawiedliwe wyroki w ciemiężonej przez reżim PiS, Polsce".

"Za każdym razem powinniście występować na drogę sądową. Gratuluję". 

            Popierasz Budkę - kciuk w górę!


+ 439
- 13

Polub Polityczek.pl