aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpfkkrfffff.jpg

Warszawski radny Prawa i Sprawiedliwości Sebastian Kaleta wziął dzisiaj udział w przedwyborczej debacie radia RMF FM.

Czy PiS poprze przepisy, które trafiły do Sejmu jako projekt obywatelski i przewidują kary dla edukatorów seksualnych - do trzech lat więzienia?

Kaleta: "Przede wszystkim polskie państwo nie powinno wspierać edukacji seksualnej, czyli tych propozycji, które próbował już forsować w Warszawie Rafał Trzaskowski, ale jednak mimo wszystko karanie przepisami karnymi zawsze jest ostatecznością i zdecydowanie tego sporu nie należy w ten sposób rozpatrywać, od razu proponując sankcje karne. Rolą naszego państwa jest to, żeby państwo nie prowadziło tego typu zajęć. PiS nie poprze edukacji seksualnej w szkołach. Jeśli nie będzie edukacji seksualnej w szkołach w takiej formie, jak proponuje Rafał Trzaskowski, to wtedy nie będzie trzeba kogokolwiek karać, bo tego w szkołach po prostu nie będzie".

Pomysł wprowadzenia "Wychowania patriotycznego do szkół".

"Wychowanie patriotyczne ma służyć temu, żeby w młodych ludziach budować przekonanie o naszej wspólnej historii, wspólnocie. Zajęcia powinny promować pamięć o naszej wspólnej historii o tym, że setki tysięcy, miliony, naszych przodków walczyło za biało-czerwoną flagę i to była dla nich najwyższa wartość i z tego powodu my winniśmy uszanować ten wspólny dorobek, bo to są korzenie, z których wyrastamy i pielęgnowanie tych wartości jest bardzo korzystne, żeby Polacy dumnie odnajdywali się w nowoczesnym świecie".

Czy nie uważa pan, że PiS, TVP, abp Jędraszewski - wszystkie osoby, które stosują z tego środowiska prawicy język nienawiści, mówienie o ideologii LGBT, szczucie na LGBT, czy biorą państwo odpowiedzialność za wzrost aktów przemocy wobec osób LGBT? (pytanie Marceliny Zawiszy/Lewica Razem).

"Niestety, ale w Polsce mamy do czynienia z odwrotnym procesem mianowicie to skrajnie lewicowe środowiska ciągle atakują katolików. Nie rozumiem, dlaczego na Marszach Równości muszą koniecznie paradować ich uczestniczy w strojach, czy różnych symbolach profanujących wiarę katolicką i to jest właśnie mowa nienawiści, ponieważ szydzi się na tych zgromadzeniach z wartości bliskich milionom Polaków.

Jeżeli osoba jest homoseksualna, to należy to tolerować w wolnym demokratycznym państwie, natomiast nie można afirmować. Ta tęczowa wagina na marszu w Gdańsku, tęczowa Matka Boska i odprawianie mszy w Warszawie pod patronatem Rafała Trzaskowskiego to według mnie obraziło miliony Polaków. (...) Jako radny miasta stołecznego obroniłem warszawskie rodziny przed propagandą LGBT".

Kaleta stwierdził także że to "księża są bardziej atakowani w Polsce" niż środowisko LGBT.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeodeddd.png

           Popierasz Kaletę - kciuk w górę!


+ 11
- 1037

Polub Polityczek.pl