050259_r0_940.jpg

Wicepremier Jacek Sasin odniósł się w rozmowie z telewizją internetową "wpolsce" do informacji na temat pieniędzy, jakie miały otrzymać podmioty związane z ojcem Tadeuszem Rydzyk z budżetu państwa w ciągu ostatnich 4 lat rządów PiS.

- Od początku rządów PiS do podmiotów związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem - fundacji, spółek i szkoły. Jak obliczyliśmy, trafiło do nich dotąd co najmniej 214,2 mln złotych - poinformował portal oko.press.

Komentarz Sasina

O Rydzyku: "Co to znaczy hasło "pieniądze dla Rydzyka?". Jeśli mówimy o pieniądzach na różnego rodzaju przedsięwzięcia społeczne, które realizuje fundacja Lux Veritatis, to ona ma takie samo prawo startować w konkursach i aplikować o pieniądze publiczne tak jak inne fundacje. My wprowadziliśmy równość, wprowadziliśmy symetrię. Dostają ci wszyscy, którzy mają coś ciekawego do zaproponowania. Nie wyklucza się nikogo. Normalne demokratyczne państwo nie ocenia w ten sposób podmiotów, że kogoś lubię- kogoś nie lubię, z kimś się zgadzam-z kimś się nie zgadzam tylko, czy ma coś ciekawego do zaproponowania i ma jakiś ciekawy projekt - i my tak właśnie dokładnie działamy. Nasi poprzednicy wybierali tylko swoich. Ojciec Rydzyk, jego fundacja - nie mieli żadnej szansy, żeby cokolwiek dostać. Dzisiaj się to zmieniło i to ich boli".

O aferach PiS-u: "Szczęśliwie udało nam się wielkich afer w czasie 4 lat uniknąć. Nasi konkurenci, którzy dzisiaj krzyczą o aferach, zaliczyli największą aferę w historii powojennej pewnie nawet Polski - 260 mld zł z VAT-u, które wyciekły do mafii vatowskich, to jest realna afera, a afera paliwowa, afera hazardowa w czasie rządów Tuska, Amber Gold - wiele tych afer, których można byłoby wymienić, to są rzeczywiście faktyczne afery, które wtedy były, a dzisiaj jest próba na siłę poszukiwania symetrii - nie ma tej symetrii".

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeodddd.png

- Afera KNF, GetBack, Srebrna, afera aniołków Glapińskiego, działki Morawieckiego, PiebiakGate, czy afera Banasia. Która zatopi PiS? - pyta kandydatka do Sejmu Klaudia Jachira (Koalicja Obywatelska).

          Popierasz Sasina - kciuk w górę!

+ 15
- 1669

Polub Polityczek.pl