aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskdeofrfffff.png

Prezydent Lech Wałęsa pojawił się na dzisiejszej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie.

Przemówienie Wałęsy

"Jestem z wami, popieram i będę na was glosował, ale będę na was głosował dlatego, że jako praktyk-polityk nie widzę innej siły politycznej, która byłaby w stanie Polskę poprowadzić właściwie z małymi mankamentami - nie ma takiej siły".

Wałęsa skrytykował polityków opozycji, że nie rozliczyli polityków PiS, gdy byli u władzy i nie bronili go, gdy był oskarżany o współpracę z SB.

"Wiedząc, do czego są zdolni i do czego doprowadzą prosiłem was na piśmie do prezydenta Komorowskiego, premiera Tuska: "człowieku, jeśli ty ich nie rozliczysz, oni cię rozliczą" - tak mówiłem".

"Ojca mi zabiła wojna; faszyzm, komunizm. Zabijano nas fizycznie - a Kaczyńscy i ta spółka zabijają nas moralnie. To jest dużo gorsze do tamtej walki. I nie wierzcie, że oni oddadzą wam władzę. (...) Pytanie, jak was oszukają i mimo że wygracie, nie dadzą wam zwycięstwa".

O ministrze Piotrze Glińskim i niepowołaniu prof. Dariusz Stoli na stanowisko dyrektora Muzeum POLIN: "Człowiek wygrał konkurs, jest od roku, a on go nie powołuje, bo nie chce. Co to jest, co to jest?

O PiS: "Przez lata dobrali specjalnych ludzi. Popatrzcie ci najważniejsi, to się nie mieści w głowie, to się nie mieści w głowie, że tacy ludzie mogą być. Profesor (Gliński) nie honoruje wyborów, bo on nie ma ochoty. To państwo czy cywilbanda?".

O Kornelu Morawieckim: "Wybaczyłem szefowi "Solidarności Walczącej" bo po chrześcijańsku należy to zrobić, a co oni z niego robią? Bohatera. A on w środku, Stan Wojenny, atakują nas ze wszystkich stron - a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada, zdrajca - taka jest prawda. Wybaczamy mu to".

Wybory: "Pan Bóg daje krzyż na miarę wielkości, nam dał wieki krzyż i mam nadzieję, że sobie poradzimy. Wierzę, że jeszcze tym razem kartką wyborczą zrobimy porządek w kraju, bo jak tego nie zrobimy, to będzie coraz gorzej coraz trudniej".

EGMJXDNWkAUqC4M.jpg

          Popierasz Wałesę - kciuk w górę!


+ 820
- 19

Polub Polityczek.pl