aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskdeofkrfffff.jpg

Muzyk Zbigniew Hołdys i internauci zareagowali na uroczystości pogrzebowe posła Kornela Morawieckiego.

Nie milkną słowa krytyki po uroczystościach pogrzebowych Kornela Morawieckiego. Wielu osobom nie podoba się skala upamiętniania ojca premiera Mateusza Morawieckiego przez państwo.

Prof. Jerzy Zajadło (prawnik): Kornelu Morawiecki, chwała Ci za Twoje zasługi w dniu Twojego pogrzebu. Jednak nie możemy zapomnieć tego, co powiedziałeś w polskim Sejmie. A powiedziałeś przecież: "Nad prawem jest dobro narodu. Jeżeli prawo to dobro zaburza, to nie wolno nam uważać tego za coś, czego nie możemy naruszyć, czego nie możemy zmienić. Prawo ma służyć nam. Prawo, które nie służy narodowi, to jest bezprawie. Niestety, musimy uważać na słowa, nie da się tego nie zestawić z tym, co powiedział w 1926 roku Hans Frank: " Wszystko, co służy narodowi jest prawem, wszystko co mu szkodzi - jest bezprawiem". Kornelu Morawiecki, niestety, świadomie czy nie, nie uważałeś na słowa. W demokratycznym państwie prawa, w Polsce z Konstytucją z 1997 roku, nie wolno mówić takich rzeczy. Przepraszam z góry - mam ogromny szacunek dla majestatu śmierci. Jednak oprawa uroczystości pogrzebowych Kornela Morawieckiego w porównaniu z tym, co miało miejsce w porównaniu z pożegnaniem np. Karola Modzelewskiego, biorąc pod uwagi uwagę ich życiowy dorobek i zasługi dla niepodległości Polski, przyprawia mnie niestety o poczucie zażenowania. Trudno, nic poradzę, tak to czuję. To wszystko jest niestety żenujące.

- Kornel Morawiecki stworzył w podziemiu organizację alternatywną wobec władz NSZZ "S", posługując się jego nazwą. Jego podziemne zasługi są dość wątpliwe, a niedawne ustalenia Tomasza Piątka każą nawet obawiać się, że o zasługach trudno wręcz mówić. Jeśli dodać do tego rewelacje "prawnicze" i serię wypowiedzi prorosyjskich... - wypowiada się historyk prof. Marek Wilczyński (Uniwersytet Warszawski).

Eliza Michalik (Onet): Nie rozumiem wystawiania trumny K. Morawieckiego w sejmie - dość makabryczne i tego, że nawet TVN24 transmituje uroczystości pogrzebowe i przemówienie Jarosława Kaczyńskiego nad trumną. To jakiś propagandowy cyrk. A Morawiecki był zasłużony, ale nie bardziej niż bardzo bardzo wielu.

48841571796_b67f0de7c9_c.jpg

Reakcje internautów:

"Modliłem się by pogrzeb Kornela Morawieckiego nie był wykorzystywany jako element kampanii PiS. Nie wyszło. Nawet ksiądz taki apolityczny... okropnie nieprzyzwoite zachowanie. Ja bym się wstydził tak postąpić, ale może dlatego nie rządzę teraz krajem".

"Oglądam migawki z pogrzebu Pana Kornela Morawieckiego i przemowy PMM nad grobem własnego ojca i zastanawiam się kim szczególnym był PKM, że zasłużył sobie na tak uroczysty pogrzeb? PiS potrafi wykorzystać nawet śmierć na użytek kampanii wyborczej !Tak odebrałem to widowisko".

"Nie chciałbym negować czyichś zasług, ale jak tak patrzę na ten pogrzeb i słucham słów Kaczyńskiego i innych, to aż dziw, że jest to pożegnanie kogoś, kto jeszcze 9 lat temu zajął ostatnie miejsce w wyborach prezydenckich z wynikiem 0,13% głosów i mówił o życiu z kilkoma kobietami".

        Popierasz Hołdysa - kciuk w góre!


+ 3651
- 129

Polub Polityczek.pl