aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaorkfkffffrrfffff.jpg

Publicystka Eliza Michalik skomentowała otoczkę, jaką zrobili politycy Prawa i Sprawiedliwości w kontekście śmierci posła Kornela Morawieckiego.

W Sejmie zorganizowano uroczyste wprowadzenie trumny z ciałem Kornela Morawieckiego przez straż marszałkowską do sali kolumnowej. Następnie najważniejsi politycy z prezydentem Andrzejem Dudą na czele oddawali hołd zmarłemu politykowi. 

EGDNgeBW4AEgOWZ.jpg

Po uroczystości w Sejmie odbył się przemarsz konduktu żałobnego, który przeszedł ulicą Wiejską, Placem Trzech Krzyży, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Długą. Zakończył się przy Katedrze Polowej Wojska Polskiego. 

EGDT1LVX0AAFq5R.jpg

- Życie śp. Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego było sprzeciwem wobec tego, z czym trudno jest pogodzić się polskiemu patriocie. W działaniach śp. Kornela Morawieckiego dostrzegało się odwagę myśli i odwagę czynu. Będziemy nadal bronić niepodległości pamiętając śp. Kornela Morawieckiego i jego dzieło. Niech odpoczywa w pokoju - mówił dzisiaj prezes Jarosław Kaczyński.

- Kornel Morawiecki chciał wolnej, niepodległej Polski, nie godził się na żadną inną, był pod tym względem niezłomny - wypowiadał się prezydent Andrzej Duda podczas mszy pogrzebowej.

***

Eliza Michalik (Onet): Nie rozumiem wystawiania trumny Kornela Morawieckiego w sejmie - dość makabryczne - i tego, że nawet TVN24 transmituje uroczystości pogrzebowe i przemówienie Jarosława Kaczyńskiego nad trumną. To jakiś propagandowy cyrk. A Morawiecki był zasłużony, ale nie bardziej niż bardzo bardzo wielu.

Reakcja internautów:

"Tego można było się spodziewać. W końcu polityka na trumnach, to ich specjalność".

"Też jestem co najmniej zdziwiona celebrą, choć biorę pod uwagę korzystanie z okazji do darmowej kampanii wyborczej partii rządzącej".

"Taki logiczny ciąg - najpierw Order Orła Białego a teraz pogrzeb z pompą. Tworzona jest alternatywna wersja naszej najnowszej historii i to z wielką konsekwencją. Ten pogrzeb jest tego elementem. Przypominam niedawny pogrzeb Jana Olszewskiego".

          Popierasz Michalik - kciuk w górę!


+ 6695
- 430

Polub Polityczek.pl