aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaejidedddddd.png

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zorganizowała konferencję "Współczesne wyzwania polityki gospodarczej". Wśród przemawiających był Tadeusz Rydzyk.

Rydzyk skarżył się w czasie wystąpienia na państwowe instytucje w kontekście swojej uczelni. 

- Co do studiów ekonomicznych to powiem, że komisja akredytacyjna, która jest, jaka jest - tam trzeba jeszcze dużo w Polsce zmienić - oni jak nam dokuczają nie wiem czy wiecie, że tak pracowali, że nam dali 25 września dopiero zgodę na pielęgniarstwo, jak już kandydaci poszli gdzieś indziej - narzekał Rydzyk.

- Co do tej komisji akredytacyjnej to kiedy uczelnia wystąpiła o ekonomię to powiedzieli "a po co wam to" - to im odpowiadam, że nawet pan Jezus interesował się pieniędzmi. Pamiętacie ten opis, jak powiedział (Jezus) do ucznia "idź i tam złowisz rybę", otworzyli pyszczek i co miała? Pieniądz i powiedział "co cesarskiego oddajcie cesarzowi a co boskiego Bogu". Trzeba wiedzieć co cesarzowi oddać. Oni nawet już się nie rumienią, jak robią rzeczy złe, bo oni są czerwoni - krytykował państwowych urzędników Rydzyk.

8_29_1.jpg

Według portalu oko.press od 2015 r. z budżetu państwa przez fundacje redemptorysty przeszło już ponad 214 mln zł.

Reakcje internautów:

"Widzicie, jak ratują służbę zdrowia? W 4-lata ją dobili, ale najważniejsze, że Rydzyk dostał swoje dotacje. Czujecie się zdrowsi- prawda?".

"Dziwcie się, że zamykane są poszczególne oddziały szpitalne jak ten w Zakopanem? Pan minister Łukasz Szumowski przekazał fundacji Lux Veritatis - ojciec Rydzyk - blisko 900 tys.! To są dane jawne. Jestem ciekawa, ile poszło pod stołem...".

"Rydzyk się modli za nasze zdrowie a jak wiadomo modlitwa uzdrawia. Bez Rydzyka i jego zaangażowania wszyscy padlibyśmy na tyfus". 

         Popierasz Rydzyka - kciuk w górę!


+ 10
- 1496

Polub Polityczek.pl