66177407_2877381955670556_399481179532700215_n.jpg

Poseł Krzysztof Brejza był gościem Elizy Michalik w programie "Onet Opinie". Najważniejsze wypowiedzi polityka Koalicji Obywatelskiej.

Taśmy Neumanna: Metody Putinowskie. Nie przypadkowo wyciągane na 8 dni przed wyborami, żeby odwrócić uwagę opinii publicznej od gigantycznej zapaści, agonii w służbie zdrowia.

Służba zdrowia: Ukrywają, zamiatają pod dywan prawdziwy stan rzeczy w służbie zdrowia, bo boją się tego, że opinia publiczna zobaczy, do jakiej agonii doprowadzili służbę zdrowia w Polsce.

Pomysł na naprawę służby zdrowia: Podniesienie do 6 proc. wydatków na służbę zdrowia. Włączenie do systemu farmaceutów (mogą wykonywać szczepienia jak np. w Wielkiej Brytanii). Zwiększenie miejsc rezydenckich i to, co przygniata pracę lekarzy - 80 proc. czasu poświęcanego przez lekarzy to jest biurokracja, wypisywanie różnego rodzaju papierów. Lekarze poświęcają zaledwie 20 proc. swojego czasu na leczenie. Potrzebni są asystenci lekarzy, którzy odciążą też w pewnych procedurach pielęgniarki tak, żeby lekarze mogli się skupić na leczeniu, a nie na papierach.

"Skąd na to pieniądze?"

Można uzyskać środki budżetowe poprzez przestawienie hierarchii wartości. Służba zdrowia, zdrowie Polaków powinno być na pierwszym miejscu. Nie - propaganda w szczujących partyjnych mediach, nie - pseudonagrody. Służba zdrowia na pierwszym miejscu przyszłego rządu - rządu Koalicji Obywatelskiej.

Potrzeba zmiany

Polacy potrzebują wyprowadzenia służby zdrowia ze stanu zawałowego. Polacy potrzebują zatrzymania tej spirali rosnących, zapowiadanych podwyżek - ale już wszystko poszło do góry; artykuły spożywcze, chemia, opłaty, gaz, prąd to jest spirala, która jeszcze bardziej się nakręci, która będzie drenować portfele Polaków. Polacy chcą oddychać czystym powietrzem. Polacy wiedzą, jak ważne jest środowisko i to nie jest tak, jak wielu polityków PiS chciałoby, że sprawy klimatu są sprawami grupek ekologów - ludzie widzą, że przychodzi sezon grzewczy i duszą się w miastach, na wsiach, bo oddychają brudnym smogiem, trują siebie i swoje dzieci. Polacy wiedzą, że za PiS wzrósł import węgla i widzą, że PiS doprowadził do tego, że Polska stała się jednym z największych śmietnisk, gdzie wzrósł import śmieci do Polski, nie tylko z Niemiec, ale i z Afryki. (...) Piątka Kaczyńskiego za chwilę będzie oznaczać "5" za chleb.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaslepdeddd.png

           Popierasz Brejzę - kciuk w górę!


+ 381
- 41

Polub Polityczek.pl