35762214030_ec074ec9dd_b.jpg

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki spotkał się dzisiaj z dziennikarzami w Sejmie. Polityk PiS mówił m.in. na temat służby zdrowia.

O Kornelu Morawieckim: W piątek w Sali Kolumnowej zostanie wystawiona trumna z ciałem marszałka seniora. Odbędzie się pożegnanie rodziny i najbliższych współpracowników. Potem, o godz. 13 będzie sala otwarta dla mieszkańców Warszawy i przyjaciół, także dla posłów oczywiście O godz. 19 współpracownicy, przyjaciele, nasz klub odprowadzimy marszałka seniora do katedry polowej Wojska Polskiego.

Służba zdrowia: Borykamy się z problemami służby zdrowia przez całą kadencję. To efekt rządów naszych poprzedników, którzy w takim stanie ją zostawili. Staramy się poprawić, wiele zrobiliśmy. Mamy plan na przyszłość, którzy przedstawiali nasi przedstawiciele, w tym minister Szumowski. Myślę, że zarówno sumy przekazywane na służbę zdrowia, znacznie większe, dwukrotnie większe niż wcześniej, jak i różne inne rozwiązania, w tym rozszerzenie też puli przyjęć na studia medyczne, że to wszystko stopniowo, bo tego się nie da zrobić z dnia na dzień, będzie radykalnie poprawiać stan naszej służby zdrowia. Chcę przypomnieć, że publiczna służba zdrowia w Polsce uchodzi za jedną z najlepszych w Europie.

tb8ryyhz85q9ppp5n6538hu7qhzs8pbc.jpg

- Uchodzi na Nowogrodzkiej panie Terlecki - komentuje dziennikarka Aneta Mościcka.

Krzysztof Paczkowski (prawnik): Wedle raportu opublikowanego w najbardziej prestiżowym piśmie medycznym na świecie "The Lancet", Polska jest na 39 miejscu na świecie. Cała UE - poza Słowacją, Litwą, Łotwą i Rumunią - przed nami.

Reakcja internautów:

"Przedawkowanie kleju w młodości daje efekty do końca życia".

"Po takich farmazonach nawet beton partyjny dostaje skrętu jelit".

"A będzie jeszcze lepsza, PiS ma już pomysł. Każdego przeszkoli przymusowo i Polak będzie się leczył sam. Dodatkowo wsparcie modlitewne zapewni Lux Veritatis za kolejne miliony od państwa, które dba przecież o obywateli. Do szpitala zaś tylko na udar/zawał/stan krytyczny".

       Popierasz Terleckiego - kciuk w górę!


+ 15
- 1864

Polub Polityczek.pl