aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskdrofkorgktgggg.jpg

Były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik skomentował aferą prezesa Najwyżej Izby Kontroli Mariana Banasia.

- 15000 zł za miesiąc - tyle kosztuje wynajem 450 m2 kamienicy w starej części krakowskiego Podgórza, gdzie Marian Banaś udostępniał swój budynek pod dom schadzek. Szef NIK zadeklarował, że na wszystkich swoich nieruchomościach zarabiał miesięcznie średnio 5475 zł - informuje Gazeta Wyborcza. 

Wojtunik o Banasiu

Podczas wyboru Banasia na prezesa NIK Kamiński oraz Wąsik gratulowali mu i cieszyli się jak małe dzieci. Nie wiedzieli o trwającej analizie przedkontrolnej CBA? A powinni chyba wiedzieć. Kolejny przykład podwójnych standardów i partyjnego kolesiostwa...

Byle bandzior może zadzwonić do szefa Ministerstwa Finansów o każdej porze dnia i nocy? Tak robią tylko przyjaciele albo wspólnicy. Bertold Kittel powinien natychmiast otrzymać ochronę, bo ujawnił sprawę o charakterze mafijnym. A czy ABW zawiesiła już Banasiowi dostęp do informacji niejawnych? Jak pokazał Bertold Kittel Banaś jest mocny nie tylko w PiS, ale i „na mieście”. Każdy szeregowy policjant, celnik czy inspektor skarbówki już dawno wyleciałby z pracy za kontakty z przestępcami. Na marginesie, czy w tym przybytku też nagrywano klientów?

***

- Kuchcińskiego w burdelu nie było, Banaś burdelowi nie podnajmował, a służby o burdelach nic nie wiedzą. Panie Prezesie albo ktoś tu kłamie, albo mamy w Polsce jeden wielki burdel - komentuje sprawę Banasia Władysław Frasyniuk.

Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska): A teraz wyobraźcie sobie, że PiS „zrepolonizował” media i wówczas Marian Banaś zostaje szefem NiK. Nikt nic nie wie, nikt o niczym nie słyszy.

Dariusz Rosati (były europoseł): Pan Banaś został w tym roku powołany najpierw na funkcję ministra finansow, a następnie prezesa NIK. Jakim cudem CBA nie ostrzegło premiera, że Banaś jest uwikłany w niejasne interesy, mimo że prześwietlało go od kwietnia? A jeśli ostrzegło, to dlaczego PiS to zlekceważył? Pan Banaś dostał kamienicę w prezencie od żołnierza AK. No super, każdy by tak chciał. A S. Nowaka i PO dwa lata prokuratura i media czołgały za zegarek. Takie są teraz standardy.

        Popierasz Wojtunika - kciuk w górę!

+ 713
- 4

Polub Polityczek.pl