67569544_461423224699753_4389833933008274584_n.jpg

Redaktor naczelny Newsweeka Tomasz Lis komentuje bieżące tematy polityczne.

Afera Mariana Banasia (szef NIK): Wybrany przez PiS szef NiK zarabia na pokojach na godziny i jest powiązany z gangiem sutenerów? Nie czepiające się - gość doskonale pasuje do tej partii świątobliwych umoralniaczy narodu. Bronię pana Banasia, popieranego przez PiS szefa NIK. Jeśli ministrem sprawiedliwości może być zwierzchnik kolegi grupy hejterów, szefem MSW skazany, a szefem partii ktoś, kto - jak wiele na to wskazuje - oszukuje członka rodziny, to dlaczego szefem NIK nie może być kumpel sutenerów? Morawiecki mówi o „rewolucji godności”. W Superwizjerze TVN „rewolucja godności” w wersji obrazkowej. Czyli PiS-owski szef NIK-u, panienki i gang sutenerów. To symbol totalnej degrengolady państwa PiS, gdzie kariery robią typy spod ciemnej gwiazdy, karierowicze, ludzie niezdolni i zdolni do wszystkiego. Tak wygląda zdegenerowana władza. 13 października możemy to zmienić.

Sprawa wypadku Szydło: Akta w sprawie Andruszkiewicza giną, dowody w sprawie wypadku Szydło uszkodzone, monitoring w celi Kosteckiego nie działa, Kaczyński w sprawie wież nie chce być przesłuchany i nie jest, związki Falenty z PiS prokuratury nie interesują. Pełne bezprawie i niesprawiedliwość.

Zwolnione kobiety przez abp Jędraszewskiego: Prezes Kaczyński zdefiniował jak wygląda prawdziwa polska rodzina, a arcybiskup Jędraszewski wyrzucił z pracy kobiety, których rodziny kryteriów prezesa nie spełniają. Z bólem serca zapewne, ale w wierności naukom Pana. Pana Prezesa. Opinia Pana Boga w tej kwestii na razie nie jest znana.

Strajk klimatyczny: Super, że młodzi ludzie tak się angażują w sprawę klimatu. Mam nadzieję, że rozumieją, iż 13 X będziemy w Polsce decydować także w sprawie klimatu - i w sensie dosłownym i metaforycznym. Chciałoby się powiedzieć - Razem Młodzi Przyjaciele. W kwietniu na spotkaniu z dziennikarzami z Europy i Ameryki pierwszy raz usłyszałem o Grecie Thunberg. Niektórzy byli sceptyczni, ja trochę też. 16-tolatka działa, zamiast się uczyć? Ale ona dokonała rzeczy wielkiej. Świadomość ekologiczna wielu, moja też, wzrosła niesamowicie.

Dudowie zbierający śmieci w lesie: W czarnym worku na śmieci, z którym chodzi po lesie Andrzej Duda, powinny wylądować wszystkie podpisane przez niego nielegalne ustawy.

O opozycji: Chciałem z uznaniem podkreślić coś znaczącego, czego politykom opozycji szczerze gratuluję - poza incydentami nie zajmują się oni wzajemną krytyką, ale krytyką władzy i prezentowaniem własnego programu. Nie ma wrogów wśród demokratów! Tak trzymać!

Wybory parlamentarne: Do wszystkich, którzy z jakichkolwiek względów („nie ma na kogo głosować”, „opozycja słaba”, „opozycja i tak przegra”.) nie pójdą na wybory: nie idąc na wybory i nie głosując, w praktyce popieracie PiS i głosujecie za dalszą władzą PiS-u? Niewygodne? Prawdziwe!

             Popierasz Lisa - kciuk w górę!


+ 431
- 13

Polub Polityczek.pl