aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskdeokrfffffff.jpg

Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie pozwolili Rzecznikowi Praw Obywatelskich Adamowi Bodnarowi podsumować swojej pracy w czasie sejmowej komisji sprawiedliwości.

- Mam nadzieję, że w czwartek na sesji plenarnej Sejmu będę mógł się ustosunkować do zapytań posłów nt. raportu rocznego RPO. Dzisiaj przewodniczący Stanisław Piotrowicz na posiedzeniu komisji sejmowej pozbawił mnie możliwości udzielenia jakiejkolwiek odpowiedzi. Kolejny przykry precedens - komentował Adam Bodnar, który jak się okazało dzisiaj (w środę 11.09) będzie miał możliwości podsumowania swojej pracy.

- Dziękuję za zainteresowanie sytuacją na wczorajszym posiedzeniu komisji sejmowej. Wszystkich, którym na sercu leżą problemy osób wykluczonych, dyskryminowanych oraz pozbawionych wsparcia zapraszam do wysłuchania mojego dzisiejszego wystąpienia w Sejmie, godz. 23.00.

Barbara Zdrojewska (senator): Piotrowicz wyłącza mikrofon Bodnarowi. Za to pozwala Pawłowicz przez 7 minut hejtować RPO. Wszystko się dewaluuje, także słowa opisujące postępowanie tych dwóch osób. Jest to jednak utrudnianie pracy organu konstytucyjnego i jego znieważenie w sejmie.

- Standardy białoruskie w Sejmie - ocenia Barbara Nowacka (Koalicja Obywatelska). 

- Wczorajsza sytuacja jak w soczewce pokazuje główną zasadę partii rządzącej - PiS walczy z każdą niezależną osobą i instytucją w państwie. Najpierw Rzecznikowi obcinano budżet na działalność, potem grożono bezprawnie odwołaniem, czy teraz hejt - czy to siany przez opłacanych trolli, czy przez polityków stał się jednym z narzędzi obecnej władzy? Nie możemy na to pozwolić i będziemy walczyć o przywrócenie normalnych standardów w debacie publicznej. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar pokazuje, jak powinna wyglądać rzetelna i merytoryczna debata publiczna - wypowiada się posłanka Kamila Gasiuk Pihowicz (Koalicja Obywatelska).
Komentarz Owsiaka

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar został przez posła RP, po złożeniu przed sejmową komisją rocznego raportu ze swojej pracy oraz informacji o stanie przestrzegania wolności i praw człowieka i obywatela w Polsce , nazwany szkodnikiem, który obraca się w środowisku lewaków chcących tylko i wyłącznie krytykować obecną władzę. A przecież, wg owego posła, to ona wygrała wybory! Krytyki być nie może!

Kiedy tylko dowiedziałem się, że państwowa spółka Przewozy Regionalne odwołała w pierwszej swojej decyzji pociągi na Pol’and’Rock 2019, osobiście poczułem, że jesteśmy dyskryminowani, że żaden z powodów podanych przez dyrektora PR nie jest prawdziwy, a decyzja była wyłącznie przejawem niechęci do organizowanej przez nas imprezy. Na tym przykładzie mówię o swoich odczuciach, ale widzimy wszyscy, że o poważnej dyskryminacji i wykluczeniu mogą mówić nie tylko środowiska LGBT, ale także osoby bezdomne i czy osoby z niepełnosprawnościami. Rzecznik Praw Obywatelskich, zgodnie ze swoją misją, staje w ich obronie, a swój raport o stanie przestrzegania praw i wolności obywatelskich opiera na faktach, a nie mitach.

Adam Bodnar był gościem Festiwalu Pol’and’Rock, a jego urząd to niezwykle ważny, wręcz jeden z najważniejszych, konstytucyjnych organów, niezbędnych w działaniu demokratycznego kraju. Otóż wczoraj mało, że nie mógł odpowiedzieć posłowi RP na ten niesamowicie wulgarny komentarz, to jeszcze inny poseł RP zakończył spotkanie całkowicie ucinając dyskusję, co jest kolejnym skandalicznym zachowaniem przedstawiciela władzy. Wylano wiadro pomyj, a potem nikomu nie dano dojść do głosu.

Jako Polak z 66-letnim doświadczeniem powiem krótko – witajcie w PRL. A jeśli już bym miał o coś z PRL prosić, to o ponad 90% frekwencję na wyborach. Kochani, mamy to święte prawo, skorzystajmy z niego w stu procentach!

          Popierasz Owsiaka - kciuk w górę!


+ 1329
- 14

Polub Polityczek.pl