aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaksdeorkogtkoghktottt.jpg

Poseł Krzysztof Mieszkowski wypowiedział się na temat prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Mieszkowski wystartuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych z ramienia Koalicji Obywatelskiej (miejsce nr 7, Wrocław).

Mieszkowski przed wyborami

O Kaczyńskim: Jarosław Kaczyński za swoje osobiste porażki, polityczne upokorzenia i duchową pustkę dokonuje odwetu na polskim społeczeństwie. Jego brak poszanowania dla norm etycznych, kłamstwo smoleńskie, cynizm, lekceważenie i dzielenie społecznej wspólnoty, pogarda dla człowieka, wynikająca z kultury kompleksu niższości i resentymentu, konsekwentnie pchają nas w bratobójczy konflikt. Nihilizm moralny Kaczyńskiego stał się poważnym zagrożeniem dla demokratycznych wartości i patriotyzmu obywatelskiego. Stał się zagrożeniem dla religijności praktykowanej jako akt poznawczy, dla artystów i szeroko rozumianej kultury. Ogłaszając wojnę kulturową, podważył elementarne zasady równości wobec prawa.

Kaczyński, mając totalne poparcie partyjnej TVP, Kościoła, struktur państwa oraz defetystycznych medialnych proroków, robi miazgę z polskiego społeczeństwa. Żeby Polska była Polską, a nie wyznaniowym faszyzującym państwem PiS zadecydujemy 13 października przy urnach.

Musimy sobie dzisiaj odpowiedzieć na pytanie: czy jako obywatele mamy być lojalni wobec rządzącej partii, czy Konstytucji Rzeczpospolitej? „Suwerenna dyktatura”, otwarcie dekretowany faszystowski system wartości czy europejska różnorodność demokratyczna? Polityczna podmiotowość czy karłowate wyznaniowe państwo PiS? Odpowiemy na te zasadnicze pytania 13 października w równie ważnych wyborach, jak te w ’89.

O Glińskim: Minister Kultury Piotr Gliński wbrew środowisku, wbrew artystom podjął decyzję o likwidacji studia TOR, Zebra, Kadr, Studia Miniatur i WFiDF. Podobnie w III Rzeszy upaństwowiono niemiecką kinematografię podporządkowując ją rządzącej partii. Totalny skandal. Gliński do dymisji.

O religii w szkołach: Religia niech wróci do salek katechetycznych. W zamian wprowadźmy dla dzieci naukę języka migowego, żeby rówieśnicy nie tracili ze sobą kontaktu. I godzinę lekcji o społeczeństwie obywatelskim, żeby odzyskać minimum równowagi społecznej.

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości: W PiS-ie afera goni aferę, mimo to poparcie dla faszyzujących populistów nie spada. Wiceminister Piebiak pod skrzydłami ministra Ziobry zorganizował w Ministerstwie Sprawiedliwości grupę przestępczą „Kasta”. Demoralizacja na szczytach stała się normą rządów PiS.

Morawiecki-i-Kaczyński-Kancelaria-Sejmu-Krzysztof-Białoskórski.jpg

Warszawska debata

Małgorzata Kidawa Błońska wezwała prezesa PiS do przedwyborczej debaty. - To Jarosław Kaczyński jest "jedynką" w Warszawie i to my powinniśmy tutaj w Warszawie ze sobą rozmawiać, nie szukać jakichś innych zastępczych rozwiązań - mówiła w "Kropce nad i" kandydatka Koalicji Obywatelskiej na urząd premiera.

- Niespecjalnie jestem w stanie sobie wyobrazić jaki argument wymyślą na Nowogrodzkiej, żeby uniknąć debaty Jarosław Kaczynski - Małgorzata Kidawa Błońska. Bo to, że Kaczyńskiemu nie starczy odwagi na konfrontację, to pewne. Kaczyński jest symbolem tego, co najbardziej niestrawne w polskiej polityce: agresji, cynizmu, politycznej nieuczciwości, politykierstwa, zachłanności. Nie wiem jak on miałby wytrzymać konfrontację z MKB, która uosabia wszystko, co przeciwne - wypowiada się adwokat Dorota Brejza, prywatnie żona posła Krzysztofa Brejzy.

Przemysław Szubartowicz (publicysta): Ciekawe, co wymyśli Kaczyński, żeby wykręcić się od debaty z Kidawą-Błońską. Może naśle Brudzińskiego, żeby rzucił jakimś chamskim tekstem? A może Suski połączy litery w słowa, a słowa w jakiś równoważnik zdania? No, chyba że ujawni się jako dżentelmen i przestanie się trząść.

    Popierasz Mieszkowskiego - kciuk w górę!

+ 584
- 9

Polub Polityczek.pl