aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoekeodee.png

Były prezes Sądu Najwyższego prof. Adam Strzembosz gościł w programie Jacka Nizinkiewicza "Rzecz o polityce" (dziennik "Rzeczpospolita").

Strzembosz w "Rzecz o polityce"

Mam 89 lat, wiele widziałem w wymiarze sprawiedliwości, ale takiej afery jak hejterska w Ministerstwie Sprawiedliwości jeszcze nie widziałem. Zbigniew Ziobro powinien podać się do dymisji z co najmniej dwóch powodów – afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości i trzeciego samobójstwa w więzieniu dotyczącego tej samej sprawy, która może uderzyć we władzę (afera podkarpacka).

***

 W Ministerstwie Sprawiedliwości istniał spisek przeciwko władzy sądowniczej. PiS znowu zamiótł sprawę pod dywan - ocenia dziennikarka Ewa Siedlecka (tygodnik "Polityka").

Robert Biedroń (europoseł, Wiosna): Lewica postawi Zbigniewa Ziobrę przed Trybunałem Stanu. Nie wymiękniemy, nie zatrzaśniemy się w toalecie na czas głosowania. Ziobro poniesie konsekwencje tego, co zrobił jako Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny. Zapłaci za demolkę polskiego sądownictwa i za hejterskie ataki na sędziów.

- W Ministerstwie Sprawiedliwości działała zorganizowana grupa przestępcza, popełniająca przestępstwa, nakłaniająca do popełniania przestępstwa - wypowiada się sędzia Igor Tuleya

Prof. Marcin Matczak (Uniwersytet Warszawski) o aferze w MS: Ta sprawa jest dowodem na to, jak nisko upadło polskie państwo. Od kampanii bilboardowej, przez ataki medialne, po koordynowanie akcji kompromitacyjnej - sianie nienawiści wobec sądów, napuszczanie jednych ludzi na drugich, przedstawianie sędziów jako wrogów ludu. A usta pełne pustych słów o odnowie moralnej. Dno obłudy i hipokryzji.

Ale sprawa opisana przez onet.pl ma poważny wymiar prawny, nie tylko moralny i wizerunkowy. Czy wiceminister nie nadużył uprawnień? Czy i z jakich środków była opłacana akcja kompromitująca prof. Markiewicza? Jak zakwalifikować prawnie przekazanie danych osobowych? Powinniśmy jak najszybciej poznać odpowiedzi na te pytania.

scpmyedwh1qcip554e2bhj5vh1ezu3wf_1.jpg

           Ziobro do dymisji - kciuk w górę!


+ 730
- 18

Polub Polityczek.pl