600px-JKRUK_20190222_LECH_WAŁĘSA_KIELCE_DSCN2715.jpg

Prezydent Lech Wałęsa zaapelował przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi o niegłosowanie na obecnie rządzących polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Wałęsa przed wyborami 

Ja, Lech Wałęsa jako współtwórca i były Przewodniczący „Solidarności” największego związku zawodowego w Europie, który zmienił oblicze Polski i sąsiednich krajów 30 lat temu.
- laureat pokojowej Nagrody Nobla
- były
Prezydent Polski

Zwracam się do Was:

Ludzi polskiej wsi, z której się wywodzę, polskich chłopów i ich rodzin, którzy byli przez wielki solą tej ziemi. Nie pozwólcie obecnemu rządowi odwrócić naszego kraju od Unii Europejskiej, do której tak nas namawiał Papież Polak — skłócenie z Unią najbardziej ujemnie odbije się na polskim rolnictwie.

Polskich robotników — to Wam Polska zawdzięcza najlepsze 25 lat w swej tysiącletniej historii. Nie pozwólcie zmarnować Waszego osiągnięcia, które podziwiał cały świat.

Mieszkańców mniejszych i większych miast, których oblicze zmieniło się w tym czasie całkowicie w stosunku do poprzednich dziesięcioleci.

Milionów młodych ludzi w Polsce, którzy po raz pierwszy mogą i chcą głosować, aby wpłynąć na swoją przyszłość i tego kraju. Dzięki Solidarności staliście się Europejczykami nieodgrodzonymi „żelazną kurtyną” od możliwości i osiągnięć świata Zachodu. Wy młodzi, możecie dokonać kolejnej pokojowej rewolucji. Uwierzcie w siebie, nie siedźcie „na kanapie”, weźcie sprawy w swoje ręce, abyście byli w przyszłości dumni z tego, że wpłynęliście na bieg historii.

Głosujcie na przedstawicieli opozycji, nie tego skorumpowanego rządu, ludzi niekompetentnych, niemoralnych, żądnych władzy i pieniędzy, dążących do realizacji własnych interesów kosztem przyszłości mieszkańców i obywateli naszego kraju.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalcrplpflrpflrrrrrrr.jpg

- Rzadko się to podkreśla, ale PiS nie ma żadnego programu na wybory. Oni uważają, że 500 Plus i jakieś dodatkowe, wyciśnięte z budżetu transfery to jest program. Np. Morawiecki nie mówi: będziemy ratować służbę zdrowia, tylko: jest świetnie. Bezczelność, nie program - ocenia publicysta Przemysław Szubartowicz.

Prof. Stanisław Żerko (historyk): Dramatycznie odmienne są te wybory od tych z 2015. Wtedy wielkie nadzieje, "dobra zmiana", wiara w świeżość w polityce. Owszem, dużo się udało, ale dziś mamy głosować głównie na to, by spasiona i arogancka "kolejna zmiana" miała zapewniony dostęp do apanaży na kolejne 4 lata.

           Popierasz Wałęsę - kciuk w górę!


+ 328
- 22

Polub Polityczek.pl