aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeodkoedkedkedeeeeeedd.jpg

Była europoseł Marek Plura skrytykował prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego po słowach wypowiedzianych w Lublinie na temat wiary.

- Chrześcijaństwo jest częścią naszej tożsamości narodowej, Kościół był i jest głosicielem i dzierżycielem jedynego, powszechnie znanego w Polsce systemu wartości - poza nim mamy tylko nihilizm, który odrzucamy - mówił prezes PiS.

Krytyka Kaczyńskiego

- Według Jarosława Kaczyńskiego poza Kościołem Katolickim jest tylko nihilizm. No to wymieńmy kilku nihilistów: Curie-Sklodowska, Piłsudski, Korczak, Kuroń, Edelman, Religa... Straszna jest ta polityka oddzielająca zdrowe ziarna katolicko-prawicowe od plew wszelakich. To musi skończyć się tragedią - ocenia politolog dr Marek Magierowski.

Krzysztof Leski (dziennikarz): Trzeba być niezłym durniem, by w jednym zdaniu wykluczyć pół Unii Europejskiej z grona demokracji. A kim jest ktoś, kto głosi, że "Poza Kościołek Katolickim jest tylko nihilizm"? Poza Kościołem, panie Kaczyński, jest 85 proc. ludności świata.

Prof. Tadeusz Gadacz (filozof): Kiedyś głoszona była zasada "Poza Kościołem nie ma zbawienia". Jarosław Kaczyński zmodyfikował ją -  "Poza Kościołem jest tylko nihilizm". Witam w gronie nihilistów wszystkich, którzy nie akceptują polskiego Kościoła takim, jaki jest.

Adrian Zandberg (Lewica Razem): Nihilizmu, prezesie Kaczyński, niech Pan szuka we własnej partii. Jest tam go całkiem sporo. Mówiąc, że poza Kościołem katolickim jest tylko nihilizm, obraził Pan dziś miliony Polaków, którzy nie są katolikami. Pana słowa to po prostu chamstwo.

- Facet od zawsze żyjący samotnie z kotem uczy mnie czym jest prawdziwa rodzina. Pośredniczył w przekazaniu łapówki dla księdza, ale poucza co to moralność i nihilizm - komentuje doradca polityczny Jakub Bierzyński.

Komentarz Plury

W odróżnieniu od niego (Kaczyńskiego) ja jestem magistrem teologii; jestem też katolikiem i dlatego stanowczo sprzeciwiam się bluźnierstwom Jarosława Kaczyńskiego! Zadaniem Kościoła jest niesienie Bożej Miłości wszystkim ludziom, a nie wzywanie do krucjaty, jak to robi PiS. Chrystus uczy nas szacunku do wszystkich ludzi dobrej woli, niezależnie od ich systemu wartości, a nie dzielenia na lepszy i gorszy sort. Jezus zbudował Kościół, aby on pokornie służył bliźnim, a nie po to by prezes jakiejś partii robił z Kościoła polityczne narzędzie! Przez takich jak on Kościół traci wiernych, dlatego mam nadziej, że biskupi w duchu Ewangelii odetną się od słów Kaczyńskiego. Dzisiejszą modlitwę na Mszy Świętej ofiaruję na przebłaganie za bluźnierstwa Jarosława Kaczyńskiego.

1-30318.jpg

            Popierasz Plurę - kciuk w górę!


+ 585
- 3

Polub Polityczek.pl