48665400311_d1d357d759_z.jpg

W Kalwarii Zebrzydowskiej abp Marek Jędraszewski wygłosił homilię z okazji XXVII Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Wśród uczestników był prezydent Andrzej Duda.

- Ponad 100 tys. wiernych uczestniczy w XXVII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej - informuje Sanktuarium Pasyjno-Maryjne Kalwaria Zebrzydowska.

- Kiedy 300 lat temu, w epoce Oświecenia, zakwestionowano Boga, odnosząc się jedynie do rozumu, ten rozum się skompromitował. To pokazały doświadczenia wojny, obozy koncentracyjne - mówił abp Jędraszewski.

Gazeta Wyborcza Kraków: Arcybiskup Marek Jędraszewski nie pozwala o sobie zapomnieć. Tym razem przed prezydentem Andrzejem Dudą twierdził, że standardy edukacji seksualnej WHO to "negowanie Boga".

- Arcybiskup znowu straszy, prezydent Andrzej Duda pilnie słucha - komentuje dziennikarz Michał Olszewski z Gazety Wyborczej.

Kazimierz Bem (pastor ewangelicko-reformowany): Przypomnę tylko księżynie w fioletowej sukience z koronkami, że Jezus najbardziej wycierpiał właśnie od arcykapłanów. Takich nienawistnych, obłudnych miernot jak on i podżeganych przez nich sfanatyzowanych tłumów. 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalepldepldepdlepeeee.jpg

- Fundamentalistyczny, ksenofobiczny kaznodzieja, Marek Jędraszewski nienawistnie pluje na prawa kobiet i LGBT, szczuje na Światową Organizację Zdrowia, a prezydent Polski pokornie go słucha. Wstyd - wypowiada się publicysta i związkowiec Piotr Szumlewicz.

Jacek Dębiec (psychiatra): Ta forma samooszukiwania i samozadowolenia, którą propaguje Marek Jedraszewski jest niebezpieczna. Religia nie chroni przed nienawiścią i ludobójstwem. To przede wszystkim osoby religijne powinny sobie o tym wciąż przypominać. Dla własnego i innych dobra.

Na słowa Jędraszewskiego zareagowali internauci:

"Wiecie czemu dzisiaj nie ma już cudów i objawień? Bo łatwo je obnażyć, bo dziś trudno wcisnąć ciemnotę rozumowi".

"W mojej ocenie to biskup Jędraszewski neguje istnienie Boga. Jego postawa jest żywym zaprzeczeniem podstawowych zasad religii, którą on próbuje głosić i podstawowych zasad etycznych".

"Zapomniał, jak duchowni parli do wojen".

     Popierasz Jędraszewskiego - kciuk w górę!


+ 8
- 708

Polub Polityczek.pl