aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaokwswwwwaakseokeoeoe.jpg

Wiceminster resortu cyfryzacji Adam Andruszkiewicz postanowił wypowiedzieć się na temat kolejnych obietnic złożonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami parlamentarnymi.

Płaca minimalna

Na koniec 2020 r. - płaca minimalna według zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wyniesie 3000 zł, na koniec 2023 r. - 4000 zł.

- A po ile będzie euro - albo chleb - jak pensja minimalna będzie po 4 tys. złotych - pyta Robert Gwiazdowski (ekspert w dziedzinie podatków w Centrum im. Adama Smitha).

- W Wenezueli pensja minimalna, to 18 000 boliwarów. W ostatnim roku wzrosła o 300 proc. Wszystko przed nami - krytykuje zapowiedzi PiS doradca podatkowy Sławomir Mentzen.

Karol Misiuda (Nowoczesna): Czy PiS ma świadomość, że minimalna 3000 zł brutto jest równoznaczna z likwidacją sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce?!

- Dziś pensja minimalna wynosi 2250 zł. To oznacza, że za kilkanaście miesięcy właściciele firm będą musieli wysupłać dla każdego pracownika dodatkowe 750 zł miesięcznie. Albo zwolnić. Najlepiej być emerytem, albo nie mieć 26 lat, albo zarabiać minimalną pensję. Absolutnie nie wykazywać inicjatywy, nie zakładać firmy - komentuje dziennikarz Kamil Dziubka (Onet).

Innego zdania na temat wzrostu płacy minimalnej jest wiceminister PiS Adam Andruszkiewicz (ukończył studia na kierunku "stosunki międzynarodowe"). - Wzrost płac będzie wściekle atakowany przez opozycję - napisał Andruszkiewicz na Twitterze.

Andruszkiewiczowi odpowiedzieli internauci:

"W Wenezueli Maduro mówi tak samo. Za 5 lat Polska Wenezuelą Europy".

"Andruszkiewiczu inteligentny na opak, to oznacza podwyżkę wszystkich wynagrodzeń, co będzie skutkować podwyżką cen produktów i usług, żeby na te pensje było. Kilometrówki umiesz sobie policzyć i za nie skasować, choć prawa jazdy nie masz, ale tego już nie".

"Adaś. Nie kompromituj się głąbie ekonomiczny. Płaca minimalna, to nie lewe kilometry, żeby bezpośrednią korzyść zainteresowanemu przynosiły".

"Waszym celem jest okradanie tych, którzy w największy sposób budują Polskę, czyli przedsiębiorców. Każdy rząd rzuca nam kłody pod nogi, a Wy po prostu postanowiliście zlikwidować sektor prywatny".

aaakeodkorfkrrofrfrrrr.jpg

     Popierasz Andruszkiewicza - kciuk w górę!


+ 58
- 880

Polub Polityczek.pl