aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaawdekfrofkoffdffrrrrrrr.jpg

Adrian Zandberg (Lewica Razem/Razem) skomentował dzisiejsze wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego w Lublinie.

"Chrześcijaństwo jest częścią naszej tożsamości narodowej. Odrzucamy nihilizm, który niczego nie buduje, a jedynie niszczy" - mówił Kaczyński w czasie konwencji swojej partii. 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalepldeedddd.png

Maciej Konieczny (Lewica Razem): Jarosław Kaczyński w roli trenera i specjalisty do spraw rodziny poucza jak powinien wyglądać dobry związek. Potem słyszymy, że ostatnim bastionem moralności w Polsce jest tolerujący i kryjący pedofilów kościół. Jedyną alternatywą ma być nihilizm. Błąd! Alternatywą jest Lewica!

Negatywnie na słowa prezesa PiS zareagował nawet dziennikarz Tomasz Terlikowski. - Nie jest tak, że poza Kościołem w Polsce jest tylko nihilizm. Mamy w Polsce jeszcze Cerkiew prawosławną, Kościół ewangelicko-augsburski, są inni protestanci, są Żydzi i są wreszcie reprezentanci innych opcji światopoglądowych. Nieliczni z nich są nihilistami - komentuje prawicowy publicysta.

Komentarz Zandberga

Nihilizmu, prezesie Kaczyński, niech Pan szuka we własnej partii. Jest tam go całkiem sporo. Mówiąc, że poza Kościołem katolickim jest tylko nihilizm, obraził Pan dziś miliony Polaków, którzy nie są katolikami. Pana słowa to po prostu chamstwo.

Konwencja PiS-u pokazała, kogo Kaczyński się boi. On już wie, że silna Lewica to dla niego śmiertelne zagrożenie. To dlatego nagle odkrył, że potrzebna jest podwyżka płacy minimalnej. I to dlatego przebąkuje o "polskiej wersji państwa dobrobytu".

Tu nie potrzeba żadnej "polskiej wersji", panie prezesie Kaczyński, tylko zwykłej, europejskiej normalności. Lewica to wyższe płace bez awantur z Europą, bez ataków na demokrację i bez skrajnie prawicowego szaleństwa.

Wspomniał Pan dziś o państwie dobrobytu. W nowoczesnym państwie dobrobytu każdy czuje się bezpiecznie. Każdy - niezależnie od tego, czy jest wierzący i kogo kocha. Pan natomiast naobrażał dzisiaj miliony ludzi. Usłyszeliśmy, że poza Kościołem katolickim jest tylko nihilizm. Nihilizmu, panie prezesie Kaczyński, niech Pan szuka we własnej partii. Jest tam go całkiem sporo. Pańskie dzisiejsze słowa to było po prostu chamstwo.

I jeszcze mały drobiazg historyczny. Usłyszeliśmy o Ożarowie, o tym, jak prywatna firma spacyfikowała przed laty strajk robotników. Tak się składa, że jako młody chłopak tam byłem. Jeździliśmy do Ożarowa ze wsparciem dla protestujących. To prawda, niewielu polityków się wtedy o nich upomniało, ale byli tacy - m.in. Jacek Kuroń i Karol Modzelewski. Pana głosu, panie prezesie, nie słyszałem. O ile dobrze pamiętam, w tamtych czasach opowiadał Pan, że potrzebujemy w Polsce więcej twardego kapitalizmu. Jest granica zakłamania - i mówiąc o Ożarowie po prostu Pan ją przekroczył.

         Popierasz Zandberga - kciuk w górę!


+ 1302
- 18

Polub Polityczek.pl