a21copg3hsjnoi8181ipfjokdgudkg2s.jpg

79-letni ksiądz prof. Franciszek Głód (rezydent Parafii Św. Elżbiety we Wrocławiu, dawniej wieloletni proboszcz) z garścią swoich mądrości.

Wypowiedzi ks. Głóda 

Człowiek realizuje się w pełni realizacji do innych osób przede wszystkim poprzez dojrzałą miłość, która jest wolnym aktem względem innych osób. Warte zastanowienia jest, że potężne międzynarodowe siły polityczne i medialne robią wszystko by zasady odwołujące się do Dekalogu zastąpić relatywizmem moralnym. Zachowania, niektórych ludzi podczas bolszewickiej rewolucji i w czasie ostatniej wojny niczego ludzi nie nauczyły. Ostatnio w naszej Ojczyźnie dosyć często ośmieszane są niektóre prawdy naszej chrześcijańskiej wiary. Wielu wierzących ludzi w istnienie Pana Boga przechodzi obojętnie wobec tych bluźnierczych faktów. Czyli jak łatwo zauważyć wielka obojętność zagościła w wielu ludzkich sercach!

Zdumiewające jest jak mało odporny jest dzisiejszy człowiek odnośnie przyjmowania laickiej ideologii. Dla niektórych wystarczy kilka kłamstw o rzekomej wolności, o postępie, rzekomej i nowoczesności, aby odwrócić się od wiary w Pana Boga i Dekalogu. Pamiętajmy, że prawda zawsze zwycięży. Kościół przetrwa największe prześladowania, ponieważ Jego głową i założycielem jest Jezus Chrystus. Zawsze głosi prawdę o istnieniu Pana Boga i o życiu wiecznym człowieka.

Warto szczerze zapytać siebie: czy naprawdę pragnę żyć wiecznie? Czy propozycja przekazana ludziom w Bożym Objawieniu o życiu wiecznym jest dla ciebie atrakcyjna? Podziel się swoimi myślami co myślisz o życiu wiecznym.

Pan Bóg dał kobiecie wyjątkowy i błogosławiony dar bycia matką i szczególną wychowawczynią swoich dzieci. Macierzyństwo jest wspaniałym darem przez który się kobieta w pełni realizuje i który ją najbardziej może uszczęśliwić. W nowej ideologii zła najczęściej macierzyństwo ukazywane jest jako wielka przeszkoda w samorealizacji kobiety w życiu prywatnym, politycznym i zawodowym. Tego rodzaju stwierdzenia są sprzeczne z naturalnym powołaniem kobiety.

Obecnie wiele osób walczy ze swoim Stwórcą i nie chce być już Jego dzieckiem stworzonym na Jego obraz i podobieństwo. Tragiczne skutki takiej postawy widoczne są w wielu społeczeństwach zachodnich. Ideolodzy zła czynią wszystko by podobnie było w naszej Ojczyźnie. Pomimo zamożności gospodarczej w wielu zachodnich krajach, po odrzuceniu wiary w prawdziwego Boga i odrzuceniu Dekalogu wzrasta ilość psychicznych depresji, samobójstw, rozbojów, uzależnień alkoholowych i narkotycznych. Wzrasta też liczba rozwodów, aborcji oraz eutanazji.

00dc6ac8167ad1b03668e72721a476f3780000.jpg

Na słowa duchownego zareagowali internauci.

"Wydaje mi się, że to każda kobieta najlepiej wie w czym się najlepiej spełnia i realizuje".

"Zdumiewające to jest, jak mistrzowsko kościół ogłupia ludzi od 2 tysięcy lat, wciskając im, że był taki, co po wodzie chodził, że potrafił wodę w wino zmienić i truchło ludzkie ożywić a jego matkę wciągło do nieba gdziekolwiek ono było... to są dopiero kłamstwa z pierwszej ligi!".

         Popierasz księdza - kciuk w górę!


+ 45
- 776

Polub Polityczek.pl