aguz_edustol_06172019_06_1.jpg

Rzecznik rządu premiera Piotr Muller odniósł się do dzisiejszego komentarza prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf na temat afery w Ministerstwie Sprawiedliwości.

- Tak jak on (Zbigniew Ziobro) żądał kiedyś dymisji ministra sprawiedliwości, tak już dawno oczekiwałabym jego dymisji, ponieważ za jego rządów były także te samobójstwa w więzieniach. A za to przecież pan minister Ćwiąkalski podał się do dymisji - powiedziała prezes Gerdorf, która odniosła się także do działalności Łukasza Piebiaka: - Człowiek, który takie rzeczy organizuje, na pewno nie powinien być sędzią. Zresztą, takich rzeczy nikt nie powinien organizować, czy to sędzia, czy nauczyciel, czy sprzątaczka. Bo to jest po prostu nękanie po to, by drugiego człowieka poniżyć.

Słowa te skomentował rzecznik rządu Piotr Muller. 

- Jakieś pomieszanie roli. Sędzia Sądu Najwyższego tym bardziej prezes nie powinien wypowiadać się w sprawach politycznych. Nie powinien wzywać do dymisji jakiegokolwiek ministra czy polityka, na tym polega oddzielenie władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej - mówi rzecznik Mateusza Morawieckiego.

- W rządzie PiS nie miejsca co do wątpliwości etycznych. (...) Nie ma powody, żeby robić roszady na poziomie ministrów konstytucyjnych. Wiceminister Piebiak od razu został zdymisjonowany. Jak na razie wiemy o jednym pracowniku MS, który jest sędzią i została mu cofnięta delegacja do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jeżeli się okaże, że są inne osoby (zamieszane w aferę), to również będzie trzeba takie twarde reakcje podejmować. To też niestety pokazuje - ze smutkiem to stwierdzam - jak wygląda kwestia środowiska sędziowskiego, że tam ciągle są jakieś waśnie i spory - skomentował Muller. 

aguz_edustol_06172019_05.jpg

Tomasz Lis (Newsweek): To jest nieprawdopodobne. Dzięki Kaczyńskiemu i Ziobrze awansowano najbardziej paskudnych sędziów do wykańczania porządnych sędziów, a teraz gdy wyszło na jaw, jak są paskudni, wg PiS- owskiej propagandy to dowód jak zepsuta jest kasta. Goebbels, czysty Goebbels.

Przemysław Szubartowicz (publicysta): Teraz - żeby chronić Ziobrę - będą mówić, że to tylko jakaś wąska grupa sędziów, zamknięte grono, a w ogóle to kto to jest ten Piebiak? A nie Plebak? A może Pabak? Nie pamiętam gościa... Moi mili, tak właśnie upada państwowość. Nie ma już normy, jest tylko propaganda i patologia.

         Popierasz Mullera - kciuk w górę!


+ 10
- 979

Polub Polityczek.pl