aaaaaaaaaaaaaaaaaksoekdodddd.jpg

Publicysta Przemysław Szubartowicz odniósł się do słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego w Stalowej Woli.

- Są tacy, którzy chcą odebrać nam naszą wolność i prawa, atakują nasze świętości, podważają to, co jest normalnością. Trzeba odeprzeć ten atak. Księże arcybiskupie Marku Jędraszewski, jesteśmy ci serdecznie wdzięczni i ja jestem wdzięczny z całego serca. W centrum wszystkiego musi być normalna rodzina, o której mówi art. 18 Konstytucji i której broni właśnie ks. Jędraszewski - mówił Kaczyński w Stalowej Woli.

Szymon Komorowski (Opozycja Obywatelska): Chory z zawiści i kompleksów człowiek, sortujący ludzi, jest wdzięczny drugiemu, który używa języka wykluczenia i nienawiści.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych: Poseł Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli na festynie, publicznie pochwalał popełnienie czynu zabronionego (art 255 kk) przez jednego z księży kościoła katolickiego o nazwisku Marek Jędraszewski. Ośrodek złoży w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez posła.

ECQH2lqXUAAVY0a_1.jpg

Prof. Tadeusz Gadacz (filozof): Polityka PiS w minionej kadencji oparta jest na jednym wielkim ciągu KŁAMSTW. Kłamali, że nie był żadnych premii dla członków rządu, kłamali, że wszyscy oddali je do Caritasu, kłamali, że posiedzenie Sejmu w sali kolumnowej było legalne, kłamali, że dojdą do prawdy w sprawie Smoleńska, kłamali, że mają poparcie dla sędziów w KRS, kłamali, że nie naruszyli zasad praworządności w Polsce, kłamali, że dla wszystkich uczniów po reformie szkolnictwa wystarczy miejsc w szkołach średnich, kłamali, że nie było łapówki 50 000 zł dla księdza Sawicza, kłamali, że nie było afery podkarpackiej, kłamali, że marszałek nie latał z rodziną, Cokolwiek będzie dalej, jakkolwiek zakończą się następne wybory, skutkiem polityki PiSu będzie Polska pęknięta i podzielona, a nawet rozdarta. Ta Polska nie scali się i nie pojedna przez następnych kilka, a może nawet kilkanaście lat. Niestety w tym rozbiciu Polski ważną rolę odegrała część polskich biskupów.

- On to wszystko mówi dlatego, ponieważ w gruncie rzeczy, uważa swoich słuchaczy za ćwierćinteligentów. On wbrew pozorom wcale nie żywi do swojego elektoratu szacunku, wcale się z nim nie liczy, nie traktuje swoje elektoratu z godnością - ocenia wystąpienie Kaczyńskiego dziennikarz Marcin Zegadło.

    Popierasz Szubartowicza - kciuk w górę!

+ 720
- 16

Polub Polityczek.pl