aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspwdeddddddd.png

Stowarzyszenie Obywateli Rp zorganizowało pikietę przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie w związku z mianowaniem - przez premiera Mateusza Morawieckiego - Mariusza Kamińskiego na szefa MSWiA.

- Po zakończeniu pikiety "Przestępca na czele polskiej policji" pod pałacem prezydenckim rozeszliśmy się a policja udała się za nami. Kilkaset metrów dalej podjęła próbę wylegitymowania nas uzasadniając to udziałem w demonstracji. Kamiński - skazany w 2015 roku na 3 lata więzienia oraz 10-letni zakaz zajmowania stanowisk publicznych. Mimo że wyrok był nieprawomocny, Andrzej Duda go ułaskawił, co zostało uznane przez Sąd Najwyższy za nieskuteczne, czyli Mariusz K. – w ogóle nie powinien pełnić funkcji publicznych. Obywatele RP pytają: Czy przestępca może stać na czele policji? Człowiek, który siedziałby w więzieniu, gdyby nie ułaskawienie przez kolegę partyjnego? Co myślą i, czy się z tym godzą funkcjonariusze policji? Stań z nami o jutro (16 sierpnia) o 15:00 w Warszawie przed Komendą Stołeczną Policji - wypowiadają się i zachęcają członkowie stowarzyszenia Obywateli RP.

- Kamiński nowym MSWiA? Kiedyś za skazanego w rodzinie nie można się było do Policji dostać... Według kodeksu honorowego policji skazanemu nie należy salutować. A skazanemu ułaskawionemu? Takiej sytuacji i takiego ministra jeszcze nie było, nawet w Rosji. A czy syn też awansuje? - pyta były szef CBA i CBŚ Paweł Wojtunik.

Mikołaj Małecki (Katedra Prawa Karnego, Uniwersytet Jagielloński): Mariusz Kamiński będzie mógł używać władzy w MSWiA, bo kiedyś Prezydent Andrzej Duda z nadużyciem Konstytucji ułaskawił go za nadużycie władzy. Prawo łaski zastosowane przedwcześnie przed prawomocnym wyrokiem, bez podstawy prawnej w Konstytucji - jak orzekł Sąd Najwyższy.

Zbigniew Konwiński (poseł, PO): Ciekawe czym zaskoczy Mariusz Kamiński, wiceprezes PiS, podczas kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu? Z jednej strony, Kamiński ma ogromny dług wdzięczności wobec swojej partii: wbrew prawu został ułaskawiony przez Prezydenta wywodzącego się z PiS, posłowie PiS miesiącami uniemożliwiali wezwanie Kamińskiego przed Komisję ds. VAT, aż ostatecznie wykreślili go z listy świadków. Z drugiej, jako koordynator służb specjalnych oraz nowy szef MSWiA, Kamiński ma wręcz nieograniczone możliwości wykorzystania wszelkich służb w kraju do walki z opozycją, co w czasie trwającej kampanii wyborczej wydaje się być wyjątkowo niebezpieczne.

EB6ntfGW4AAgG0a.jpg

       Popierasz Obywateli RP - kciuk w górę!


+ 957
- 9

Polub Polityczek.pl