aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskoekdeddeddd.jpg

Profesor Monika Płatek wypowiedziała się na temat finansowania Kościoła z budżetu państwa.

- Jestem za wprowadzeniem podatku - wierzący niech płacą na Kościół do którego należą. Uważam, że to niewolnicze i nieprzyzwoite, aby moje podatki i innych osób, które nie należą do danego koscioła szły na rozpasaną "biedę" tych, którzy zgodnie z naukami Chrustusa mieli byc wolni od materialnego przepychu i materialnych pokus. Zagarniają bowiem i pieniądze i władze, ścieśniając miejsce na praworządność i posłuszeństwo wobec praw człowieka -  mówi prawniczka prof. Monika Płatek.

***

Pieniądze dla Rydzyka

Oko.press: Od początku rządów PiS do podmiotów związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem (fundacji, spółek i szkoły wyższej) wieloma szerokimi i węższymi strumieniami płyną publiczne pieniądze. Jak obliczyliśmy, trafiło do nich dotąd co najmniej 214,2 mln złotych.

- To co dostaje z naszych kieszeni Rydzyk, to zaledwie kropla w morzu pieniędzy, które co roku trafiają do kościoła poza jąkąkolwiek kontrolą - ocenia publicysta Kuba Wątły (Fundacja Obywatelska). 

Robert Biedroń (europoseł): Ojciec Rydzyk, który od państwa otrzymuje dziesiątki, setki milionów złotych rocznie, nie pogardzi żadnymi pieniędzmi. Każda koperta się liczy, nawet od najuboższych - emerytów i rencistów.

Przemysław Szubartowicz (publicysta): Miałem kiedyś iluzoryczne przekonanie, że Kościół powinien zabrać głos w sprawie łamania konstytucji, bo przecież ta władza dokonuje zbrodni na prawie i państwie. Dziś z wielu ambon rozbrzmiewają ksenofobiczne arlekinady, a światli biskupi milczą, jak milczeli. Wszystko jasne.

- Kościół nieustannie zanurza nas w nieprawdzie. Rocznicę Bitwy Warszawskiej wykorzystuje do fałszowania historii. Tymczasem podczas zaborów katoliccy biskupi zachęcali polskich poddanych zaborczych mocarstw do lojalności wobec władców - wypowiada się w kontekście 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej filozof Jerzy Bakłażec

27785298267_4829ac33d6_z.jpg

           Popierasz Płatek - kciuk w górę!


+ 9716
- 397

Polub Polityczek.pl