aaaaaapdelpdddddd.jpg

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin wypowiedział się na temat profesora Jana Hartmana, który ocenił Bitwę Warszawską z 1920 r.

- W sprawie wojny z bolszewicką Rosją w 1920 r. to tylko chciałem nieśmiało przypomnieć, że to Polacy napadli na Rosję, a nie odwrotnie. Mieliśmy niezbyt mądry obyczaj rajdów na wschód, a potem się oburzaliśmy, że zabory, że inwazje. Trza w domu siedzieć - napisał filozof prof. Hartman w mediach społecznościowych.

Naukowca zaatakowali internauci o poglądach prawicowych m.in. poseł wprowadzony przez Kukiz'15 do Sejmu - Tomasz Jaskóła.

- Proszę Pana, pańska niewiedza jest porażająca. Gasset w "Buncie Mas" pisał, że nawet elity będą kompletnie indolentne, niedouczone historycznie. Mieliśmy Pana Petru, mamy bzdury o Brygadzie Świętokrzyskiej, a teraz Pan pisze głupoty. Nawet pan nie wie czym był traktat brzeski/Mitteleuropa.

Adam Andruszkiewicz (wiceminister cyfryzacji): To sowiecka retoryka historyczna. Gdyby w 1920 r. wszyscy myśleli jak Hartman i siedzieli w domu, to dziś w studiu mówilibyśmy po rosyjsku albo w ogóle nie mogli wystąpić.

Sylwester Śmiech (Członek Zarządu Oddziału ZNP Lublin): Pan Jan Hartman bredzi w sprawie wojny Polsko — Bolszewickiej. Widać, iż nie posiada elementarnej historycznej wiedzy — wygrana wojna Polsko — Bolszewicka, zadecydowała o Niepodległości Polski i o wolności Zachodniej Europy.

- Myślący obywatele wstydzą się za takich ministrów jak Pan. Bez zasad, wiedzy, moralności zwykli funkcjonariusze wykonujący rozkazy. A od prof. Hartmana wara, bo mu Pan do pięt nie dorasta ani wiedzą, ani intelektem - zareagowała jedna z internautek. 

- Na stos rzucimy wnet Hartmanów sto, na stos, na stos! Niech żyje katolicko-liberalna rewolucja konserwatywno-narodowa pod przewodem naszego Pana Ministra! Precz z czerwono-tęczową zarazą! Czołem, Panie Ministrze! - odpowiedział prof. Hartman Gowinowi.
        Popierasz Gowina - kciuk w górę!

+ 18
- 694

Polub Polityczek.pl