aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskeodkededddd.jpg

Emerytowany proboszcz ks. Roman Kneblewski z wielkim uznaniem zareagował na zachowanie 15-letniego Jakuba Baryły, który z krzyżem w ręku chciał zatrzymać Marsz Równości w Płocku.

- Pokojowe demonstrowanie swoich poglądów polega na tym, że nie obraża się drugiego człowieka. Sympatycy LGBT obrażają prawie na każdej manifestacji. Gdy widzę osoby pro-LGBT, nazywające innych amebami umysłowymi bądź katofaszystami, jednocześnie nawołujące do zaprzestania mowy nienawiści, chce mi się śmiać. Podczas tego marszu zrobiłem wszystko, co mogłem. Przyjechali nam tu zrobić Polin. Broniłem naszej wiary, która dziś jest mieszana z błotem. Matka Boska z tęczową aureolą woła o pomstę do nieba. Katolicy muszą się bronić. Powinno się zakazać marszów LGBT, a osoby, które będą je organizowały, powinny być skazywane w zależności od postulatów: na kare wierzenia, kare grzywny, karę aresztu - mówi 15-letni Jakub Baryła.

- JAKUBA BARYŁĘ powinniśmy wesprzeć już teraz, czekają go trudne chwile - deklaruje posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

- Nie zrobiłeś niczego złego stając na drodze marszu z krzyżem. Ale powiedziałeś niedopuszczalną głupotę porównując swój czyn z księdzem Skorupką i porównując maszerujących z Bolszewikami. To jest fałszywe i podłe. Nie rób tego więcej - napisał do 15-latka publicysta Waldemar Kuczyński. 

Jezuita Grzegorz Kramer: I znów ktoś wziął krzyż w ręce i poszedł na Drugiego. I znów krzyż stał się głupstwem w oczach pogan, tym razem za sprawą chrześcijanina. Jeden z uczestników sobotnich kontrmanifestacji w Płocku z krzyżem w ręku próbował zablokować Marsz Równości i został usunięty z trasy przez policję. Nie godzę się na wykorzystywanie świętości do walki z drugim człowiekiem, przez kogokolwiek, ale szczególnie przez chrześcijan.

Ks. Roman Kneblewski: Można się w tym czy innym punkcie z Jakubem nie zgadzać, chociaż generalnie wypowiedź jego moim zdaniem stanowi "strzał w dziesiątkę" ("Przyjechali tu zrobić POLIN"). Trudno jednak byłoby nie podziwiać inteligencji i elokwencji tego piętnastolatka. Pan Bóg wzbudza święty ogień w sercach młodych Polaków i powołuje nowe katolickie i polskie elity, za co niech Jemu będą dzięki!
     Popierasz Kneblewskiego - kciuk w górę!

+ 10
- 470

Polub Polityczek.pl