34729904701_ed51b5463b_z.jpg

Poseł Antoni Macierewicz wypowiedział się na temat Bitwy Warszawskiej z 1920 r. Polityk wiąże działania zbrojne z sylwetką Maryi.

Błaszczak

- Niezwykle wiążą się losy obrońców Polski w 1920 roku, tych, którzy zostali zamordowani w 1940 roku i tych, którzy oddali swe życie w tragedii smoleńskiej. Miłość do Ojczyzny, oddanie i ofiarność to cechy wyróżniające Polaków - mówił szef MON Mariusz Błaszczak w Ossowie.

- Błaszczak mówi, że „niezwykle wiążą się losy obrońców Polski w 1920 roku, tych, którzy zostali zamordowani w 1940 roku, i tych, którzy oddali swe życie w tragedii smoleńskiej”. Czyli jednak PiS-owi chodzi o to, żeby w Polsce zatriumfowała obsceniczna, bezwstydna, dumna głupota - komentuje słowa Błaszczaka publicysta Przemysław Szubartowicz.

- Idiotów ponoć nie sieją to, skąd oni się biorą? Znów chocholi taniec na trumnach, to znak, że wybory tuż, tuż - wypowiada się prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz o Błaszczaku.

48539517787_61af667fed_z.jpg

Opozycja

Marcin Kierwiński (poseł PO): 15 sierpnia. Święto Wojska Polskiego. Najserdeczniejsze życzenia ludziom w mundurach, którzy codziennie strzegą naszego bezpieczeństwa. Dziękując za Waszą pracę i profesjonalizm, życzę aby w Waszej służbie było jak najmniej polityki. Tak jak to było przed 2015.

Grzegorz Schetyna (lider Koalicji Obywatelskiej): Co roku w Święto Wojska Polskiego jesteśmy pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Pamiętamy także o Bitwie Warszawskiej. W 2020 będziemy obchodzić jej 100 rocznicę. Zrobimy wszystko by wygrać w wyborach i przygotować godne obchody. Muzeum Bitwy Warszawskiej musi powstać! Polska armia nie daje dziś gwarancji bezpieczeństwa Polkom i Polakom. Dzisiaj wielkim wyzwaniem dla polskiego bezpieczeństwa są także kwestie inwestycji w armię. Ponad 70 proc. zakupów zbrojeniowych dokonujemy za granicą, inaczej niż w czasach rządów PO-PSL. Dzisiaj z naszej strony zobowiązanie, które traktujemy bardzo poważnie. Nie wykorzystujemy symboli narodowych, symboli WP, do polityki partyjnej. Tak właśnie oceniamy to, co będzie się dziś działo w Katowicach. Obchody w okręgu Premiera to niegodne traktowanie WP.

EB_8PiyXUAAW2jm.jpg

Poseł Antoni Macierewicz (PiS) - do niedawna szef MON - również postanowił dołączyć się do komentarzy z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego.

- Szkoda że w 1939 roku Maryja Panna była zajęta, mogła pomóc - odpowiedziała Macierewiczowi internautka Elżbieta. 

            Popierasz PiS - kciuk w górę!


+ 25
- 959

Polub Polityczek.pl