aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoedddddd.jpg

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński zareagował na zdarzenie w czasie imprezy klubowej środowiska LGBT w Poznaniu.

Jeden z artystów zrobił performance polegający na poderżnięciu gardła kukle z twarzą abp Jędraszewskiego.

Przemysław Staroń (filozof, wykładowca): To jest tak głupie, niebezpieczne, żenujące, wstrętne i obrzydliwe, że naprawdę słów mi brak. I mam nadzieję, że zainteresuje się tym prokuratura. Jednocześnie chcę podkreślić, że wszystkie osoby, które napisały mi o tym, często właśnie osoby LGBT, mają takie samo zdanie. I tu nie ma żadnego ale.

- Głupie, niepotrzebne i budujące jakąś załganą symetrię. Szkoda, że to się wydarzyło. Nie znajduję słów krytyki. W aktualnym politycznym kontekście dostarczyć fundamentalistom kanister benzyny do podsycania ich hejtu mógł tylko zupełnie niemyślący człowiek - komentuje dziennikarz Przemysław Witkowski.

5d53ffb39ab40_p.jpg

Renata Grochal (Newsweek): Podcinanie gardła kukle abpa Jędraszewskiego jest tak samo głupie i godne potępienia, jak szczucie na osoby LGBT. Nie ma zgody na nawoływanie do przemocy i nienawiści. W żadnym wypadku.

Prof. Wojciech Sadurski (prawnik): Podcięcie gardła kukle z wizerunkiem abp Jędraszewskiego to „happening”, dla którego nie ma żadnego, ale to żadnego usprawiedliwienia. Dobrze, że zaraz przeprosili, ale fatalne, że ktoś w ogóle mógł wpaść na taki pomysł. Symboliczna mowa nienawiści w najgorszym wydaniu.

- Chcę jasno powiedzieć, że podcinanie gardła kukle abpa Jędraszewskiego (kogokolwiek) to gest podły i idiotyczny. Uważam też, że środowiska LGBT powinny się jasno odciąć od tzw. "artystki" i potępić to, co się wydarzyło - mówi Agnieszka Gozdyra (Polsat News). 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspedddd.png

- Porównywanie bolszewickiej armii do wybitnie niemądrej osoby, która zaprezentowała paskudny happening? Panie pośle, ponieważ Pana szanuję i lubię, oczekiwałbym bardziej wyrafinowanego zestawienia, nawet jeśli to, które Pan zaproponował jest wyłącznie „pod elektorat” - odpowiedział Brudzińskiemu naczelny Newsweeka Tomasz Lis. 

       Popierasz Brudzińskiego - kciuk w górę!


+ 6
- 409

Polub Polityczek.pl