aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpddddd.jpg

Dziennikarz Bartosz Wieliński (Gazeta Wyborcza) przypomniał ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobro jego słowa ws. zabójstwa Krzysztofa Olewnika w kontekście samobójstwa Dawida Kosteckiego.

- Dawid Kostecki, jeden z ważniejszych świadków w aferze podkarpackiej. To trzecie samobójstwo dokonane przez kluczową osobę, która mogła mieć informacje ws. tej afery. Czy możemy wierzyć, że podległa Ziobrze prokuratura wyjaśni tę sprawę? - pyta poseł Robert Tyszkiewicz.

- Przybywa wątpliwości wokół śmierci Dawida Kosteckiego. Według oficjalnej wersji prokuratury Dawid Kostecki powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem - wypowiada się Łukasz Olejnik (Koalicja Obywatelska).

- Kostecki powiesił na leżąco i sam przykrył kocem, taki uprzejmy samobójca - ironizuje bloger Piotr Kupś (Ruch Wku*wionych).

Barbara Zdrojewska (senator): W sprawie śmieci Dawida Kosteckiego prokuratura, a nawet media publiczne, zamiast spokojnie i „do spodu” wyjaśnić sprawę, zachowują się jakby zależało im tylko na zamknięciu tematu. Niedoświadczona prokurator i dziwny pośpiech muszą budzić spekulacje.

- Kim jest prokurator prowadząca sprawę dziwnej śmierci świadka w aferze z domami publicznymi na Podkarpaciu w którą zamieszani są politycy? Nowe ustalenia: „jej los zależy całkowicie od przełożonych i w każdej chwili może wrócić na niższy szczebel zawodowy” - mówi dzienikarz Bertold Kittel (TVN24).

Edyta Żemła (ONET): Daniel R. , b. oficer CBŚP w Rzeszowie, który miał ochraniać agencję braci R. na wolności. Bracia R. też wolni. Dostali zdumiewająco niskie wyroki. A Dawid Kostecki, który miał przeciwko nim zeznawać rzekomo powiesił się w celi. Ja tego nie kupuję!

- Tydzień po śmierci Dawida Kosteckiego w Zakładzie Karnym w Rzeszowie ( wcześniej przebywał tam też Kostecki ) próbował popełnić samobójstwo kolejny więzień. Według ustaleń Radia Zet miał on zeznawać 1 lipca tego roku w tej samej sprawie co Kostecki - informuje Mariusz Gierszewski (Radio Zet).

Tomasz Lis (Nesweek): Kolejna „próba samobójcza” w związku z aferą podkarpacką. Człowiek, który chciał rozmawiać z dziennikarzami ukryty. Oczywiście to same przypadki, oczywiście Ziobro za nic nie odpowiada. Oczywiście to nie jest państwo mafijne.

- Dziesięć lat temu samobójstwo w więzieniu nie było sensowną podstawą do żądania dymisji ministra. Dziś też nie jest. Ale zgadzam się, że Ziobro powinien być konsekwentny: skoro żądał głowy Ćwiąkalskiego, niech teraz odda swoją - ocenia dziennikarka Ewa Siedlecka (tygodnik "Polityka").

          Ziobro do dymisji - kciuk w górę!


+ 725
- 6

Polub Polityczek.pl