aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaksoekdedddddd.jpg

Uznany historyk profesor Andrzej Friszke wypowiedział się na temat wiedzy historycznej prezydenta Andrzeja Dudy.

- 75 lat temu powstała Brygada Świętokrzyska NSZ. Jedna z największych polskich formacji partyzanckich. Walczyła zarówno z podziemiem komunistycznym, jak i Niemcami. Hołd żołnierzom złożono podczas uroczystego Apelu Pamięci w Warszawie - informował 11 sierpnia Teleexpress.

Prezydent Andrzej Duda objął honorowym patronatem uroczystości 75. rocznicy powołania Brygady Świętokrzyskiej.

- Propaganda komunistyczna, przez dziesięciolecia zatruwała umysły Polaków. Musimy udowadniać bezsens tych kłamstw (o kolaboracji z Niemcami) - broni Brygady Świętokrzyskiej prezes IPN Jarosław Szarek. 

Joanna Senyszyn (SLD): Prezydent Duda patronuje rocznicy powstania brygady świętokrzyskiej, która kolaborowała z hitlerowcami i mordowała Polaków. Wstyd i hańba!

- Nie cofną się przed niczym, by zaszkodzić podstawowym interesom Polski, jeśli tylko utwardzi to ich nacjonalistyczny elektorat - komentuje decyzję Dudy, były ambasador Polski w Kanadzie Marcin Bosacki. 

- Brygada Świętokrzyska jawnie kolaborowała z hitlerowcami. Objęcie jej święta prezydenckim patronatem świadczy albo o tym, że Andrzej Duda nie zna historii własnego kraju, albo nie ma kwalifikacji moralnych, żeby sprawować najwyższy urząd w państwie - mówi europoseł Robert Biedroń.

- Mam wrażenie nie po raz pierwszy, jak słucham różnych wypowiedzi pana Dudy, że nie ma on najmniejszego pojęcia o historii - ocenia historyk prof. Andrzej Friszke.

            Popierasz Friszke - kciuk w górę!


+ 1869
- 53

Polub Polityczek.pl