aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeodkddededee.jpg

W dalszym ciągu nie ma zgody prokuratury na ponowne zbadanie ciała zmarłego w celi więziennej Dawida Kosteckiego.

Wojciech Czuchnowski (dziennikarz): Gazeta Wyborcza ujawnia nowe fakty w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego, świadka w aferze podkarpackiej. Na jego szyi znaleziono dwa ślady jak po wkłuciach igłą. Sekcja zwłok nie wyjaśniła, skąd się wzięły.... Wstępny protokół oględzin zwłok Kosteckiego ujawnia dwa ślady mogące wskazywać na „zbrodniczy charakter śmierci”

EBtzHPhWkAUtjPD.jpg

- Dawid Kostecki miał wiedzę o aferze podkarpackiej, zginął w więzieniu, czy ktoś z władz za to odpowie? - pyta poseł Robert Kropiwnicki.

Prokuratura Krajowa: Nieprawdą jest, że będzie kolejna sekcja zwłok Dawida Kosteckiego. W toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie została dokonana sekcja zwłok zmarłego, której ustalenia nie budzą wątpliwości. Przeprowadzający ją biegli patomorfolodzy bezsprzecznie stwierdzili, iż przyczyną śmierci było samobójstwo poprzez uduszenie. Wskazuje na to między innymi rodzaj obrażeń ciała, sposób zadzierzgnięcia pętli i inne zebrane dowody.

- Nie przesądzając ostatecznie kwestii, czy do śmierci Dawida Kosteckiego przyczyniły się osoby trzecie, w imieniu pokrzywdzonych, domagamy się przeprowadzenia rzetelnego śledztwa w tej sprawie. TVP napisała, że ślady na karku Dawida Kosteckiego, które prokurator dokonujący oględzin zwłok zakwalifikował - według Gazety Wyborczej - jako ślady po igle, pochodzą od owada. To bardzo ciekawe skąd TVP posiada taką wiedzę? Bo śladu takiej teorii nie ma w materiale postępowania. Minęło południe, a rodzina zmarłego Dawida Kosteckiego nadal nie wie, czy prokuratura dopuści drugą sekcję zwłok. Telefony nie odpowiadają - komentuje pełnomocnik rodziny Dawida Kosteckiego mec. Roman Giertych.

Barbara Zdrojewska (senator): Dawid Kostecki, kluczowy świadek ws. afery sutenerskiej na Podkarpaciu, znaleziony martwy w celi, miał tajemnicze ślady na szyi. To trzeci zgon świadka w sprawie. To on ujawnił aferę, której tropy prowadzą do polityków. W piątek wstrzymano pogrzeb.

Prof. Tadeusz Gadacz: Nie zamierzam nikogo obrazić, jednak szokujące jest dla mnie to, że PiS-owska prokuratora rozkopywała groby ofiar smoleńskich, nawet wbrew woli rodzin, w poszukiwaniu śladów wybuchu, a nie chce wyrazić zgody na ponowne oględziny ciała Dawida Kosteckiego, na prośbę rodziny, celem zbadania śladów faktycznego powodu jego zgonu. Tak działa ta władza.

           Popierasz ponowne oględziny - kciuk w górę!

+ 4489
- 53

Polub Polityczek.pl