aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaleplddedpedlddeeee.jpg

Dziennikarka TVP Magdalena Ogórek wstawiła się za marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim po publikacji artykułu tygodnika Newsweek na jego temat.

Renata Grochal (Newsweek): "Żaden z marszałków nie wpadł na to, by zamieszkać w premierowskiej willi. Ale Karczewski kocha luksus pod warunkiem, że to nie on płaci" - mówi były polityk PiS. W najnowszym "Newsweeku" polecam mój tekst o tym, ile kosztuje podatnika obecny marszałek Senatu.

Wirtualna Polska: Za willę marszałka podatnicy płacą 6 tys. zł miesięcznie, za "greckie uczty" - ponad 300 tys. zł. Według marszałka to "skromne życie".

EBrIC9hWwAAk0nV.jpg

Na artykuł zareagował jego bohater Stanisław Karczewski.

- Red. Grochal z Newsweeka rozmawiała podobno z moim byłym współpracownikiem. Dziwne, ze wszystkimi współpracownikami mam świetne relacje i współpracuję do dziś. Może w tę rolę wcielił się red. Lis? Pewnie też z miłości do bogactw jeżdżę 15-letnim autem i mam setki tysięcy kredytu - napisał na Twitterze marszałek Senatu.

Aneta Mościcka (dziennikarka): Niech pan skończy te żałosne teksty. To, że ma pan kredyt nie oznacza, że nie robi pan luksusowych imprez za nasze. Robi pan.

Tomasz Lis (naczelny Newsweeka): Szanowny Panie Marszałku, serdecznie dziękuję za ten pozornie kąśliwy, ale w rzeczywistości dość bezradny wpis, w którym nie jest Pan w stanie podważyć jakiejkolwiek informacji z tekstu. Miłego popołudnia.

- Panie Marszałku, zapewniam, że nikt się nie musiał "wcielać". Przy okazji, czy mogłabym obejrzeć willę, którą Pan wynajmuje na koszt podatnika i zobaczyć umowę między kancelariami, skoro już Pan wrócił z urlopu? - odpowiedziała Karczewskiemu Grochal.

- Znakomity tekst Renaty Grochal o łapczywym Karczewskim - mówi muzyk Zbigniew Hołdys.

W obronę polityka PiS wzięła dziennikarka Magdalena Ogórek.

- Myślę, że Polsce wyszłoby to na zdrowie, gdy odciążył, ją od tej ciężkiej pracy. Pani też to dotyczy - odpisał Ogórek były minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego Waldemar Kuczyński. 

   Popierasz Karczewskiego - kciuk w górę!


+ 30
- 1138

Polub Polityczek.pl