aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspldepddededee.jpg

Wiceminister resortu kultury Jarosław Sellin skomentował aferę samolotową byłego już marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego (PiS).

Sellin o lotach Kuchcińskiego

W ramach nagonki, którą organizowała opozycja, ale też duża część mediów, trwającej kilka tygodni, dowiedzieliśmy się, że opinia publiczna żąda napięcia standardów w tej sprawie. Na najbliższym posiedzeniu Sejmu takie regulacje wprowadzimy. Chcieliśmy skończyć z tym koncertem, zwłaszcza opozycji, która poczuła krew w tej sprawie, bo nie ma innych poważnych tematów, z powodu których mogłaby nas krytykować. Po prostu eksploatowała nadmiernie ten temat. (...) Marek Kuchciński zwrócił pieniądze za loty, w których uczestniczyła rodzina. Myślę, że Donalda Tuska też stać na to, żeby takiego zwrotu dokonać.

39692511062_c8b8126ab8_b.jpg

- Sęk w tym, że Tusk latał zwyczajnie do domu, bez ściemniania o modelu pracy, konsultacjach i ordynarnych kłamstw urzędników w tej sprawie. 281 lotów w 6 lat i 10 miesięcy oznacza, że latał do domu niecałe 3,5 raza w miesiącu. Orgia, co? A porównajmy to z 16 miesiącami Marszałka - komentuje dziennikarz Tomasz Skory (RMF FM).

Jacek Nizinkiewicz (Rzeczpospolita): Kaczyński nie mógł skrytykować 8 lat temu Tuska za loty, bo musiałby też skrytykować własnego brata. W ciągu 2 lat Prezydent Lech Kaczyński latał do swej rezydencji nad Bałtykiem aż 141 razy i bywał na Helu co 4 dni, a prezydenckie wycieczki kosztowały podatników 2,3 mln zł.

- Kuchciński uosabia całą patologię rządów PiS. I nie chodzi tylko o bizancjum i rozpasanie. To on łamał regulamin Sejmu, przepychał ustawy w środku nocy, to on zabił debatę parlamentarną, ogrodził Sejm barierkami, gdy sam chował się za kotarą. Dokonał zbrodni na parlamentaryzmie - mówi dziennikarka Hanna Lis. 

Przemysław Szubartowicz (publicysta): Legutko nie chciał przeprosić maturzystów za „smarkaczy”. Czarnecki nie chce przeprosić Róży Thun za „szmalcowników”. Upadły moralnie Kuchciński dostaje brawa, a dymisja to wina Tuska. Przegrana Szydło dostaje kwiaty itd. Odwracanie znaków, tchórzostwo, białe jest czarne. Chore.

           Popierasz Sellina - kciuk w górę!


+ 26
- 2509

Polub Polityczek.pl