aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspelpedddedeedddd.jpg

Filozof profesor Tadeusz Gadacz wypowiedział się na temat wykorzystywania seksualnego nieletnich przez duchownych Kościoła katolickiego.

Prof. Gadacz o pedofilii w Kościele

To jest prawdziwa zaraza, czarna zaraza. Obejrzałem w TVN 24 film o Macielu Delgolado założycielu Legionistów Chrystusa, o jego licznych przestępstwach seksualnych: o żonach, dzieciach, gwałceniu kleryków, zakonnic, a nawet własnych dzieci. Jak to możliwe, że ta czarna zaraza nie została zatrzymana przez tyle dziesiątków lat, począwszy od papieża Pawła VI, a skończywszy na Janie Pawle II? Odpowiedź jest prosta: kasa, kas, kasa.... Miliony, a może miliardy dolarów, którymi kupował sobie milczenie. Te dolary prawdopodobnie subwencjonowały także polską Solidarność i nie tylko. Dolary krzywdy i łez gwałconych i milczących. Jednym z kluczy do tego milczenia jest kard. Stanisław Dziwisz. Ale i on milczy. Krzyk cierpiących i skrzywdzonych będzie rozbrzmiewał aż po nieskończoność - napisał Emmanuel Levinas.

31015903127_b609040942_z_1.jpg

Radio ZET: Franicszek powiedział, że św. Jan Paweł II bywał wprowadzany w błąd w sprawach skandali w Kościele. Mówił o tym w kontekście sprawy księdza Marciala Maciela Degollado z Meksyku, założyciela zgromadzenia Legioniści Chrystusa, oskarżonego o pedofilię

 Piotr Kusznieruk (SLD): W Watykanie od 1943 roku wiedziano o czynach seksualnego wykorzystywania, jakich dopuszczał się założyciel zgromadzenia Legioniści Chrystusa ksiądz Marcial Maciel Degollado z Meksyku, ujawnił kardynał Joao Braz de Aviz z Brazylii.

Radosław Czarnecki (dziennikarz): Pecunia non olet. Film o Macielu M. Degollado widziałem dobrych 10 lat temu. A literatura na ten temat jest dostępna od wielu, wielu lat na Zachodzie. U nas była cisza. Dlaczego? Nie chcieliśmy - jako zbiorowość - o tym wiedzieć, czy kult JP II nie pozwalał dopuścić coś takiego do zbiorowej świadomości. Forma zbiorowej autocenzury? A co np. z kultem Matki Teresy, kiedy na jaw wychodzą - z Indii - potworne procedery m.in. handel dziećmi urodzonymi w przytułkach prowadzonych przez siostry miłosierdzia - od 500 do 1400 dolarów za osobę? W Indiach to skandal zataczający szerokie kręgi. Kasa!

Likwidacja w procesach kanonizacyjnych advocatus diaboli - przez JP II - ma tu znaczenie i uzasadnienie. Nawet zakładając niewiedzę papieża o konkretach - choć w to osobiście trudno mi uwierzyć, gdyż dowody na to mówią co innego - w sprawie Degollado ponosi on odpowiedzialność jako "szef" tej instytucji za przewiny swych podwładnych. Choćby moralną!

           Popierasz Gadacza - kciuk w górę!


+ 3714
- 75

Polub Polityczek.pl