DominikTarczynski2.jpg

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński złożył arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu wyrazy podziękowania na antenie TVP po tym, jak duchowny mówił o "tęczowej zarazie".

- Trzeba było długo na nią czekać (…) Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa - mówił abp Jędraszewski w Bazylice Mariackiej w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Duchowny spotkał się z wielką falą krytyki po ataku na środowisko mniejszości seksualnych.

Piotr Sikora (teolog): Przesłanie kazania, które 1 sierpnia wygłosił abp Marek Jędraszewski, jest przeciwne nauce Jezusa. Metropolita krakowski wezwał do walki nie z własnym grzechem, lecz z innymi ludźmi.

- To anty-chrześcijanin! - mówi o Jędraszewskim prof. Leszek Balcerowicz.

- Arcybiskup Jędraszewski jest po prostu prymitywnym funkcjonariuszem Kościoła i mam nadzieję, że papież Franciszek to zauważy - wypowiada się były premier Leszek Miller. 

Słowa arcybiskupa spodobały się politykowi Prawa i Sprawiedliwości Dominikowi Tarczyńskiemu, który dziękował duchownemu w studiu TVP INFO.

- Dziękuję abp. Jędraszewskiemu za odważne wystąpienie, za obronę polskiej tradycji.

- Ten typ jest nie tylko nienawistny i ksenofobiczny, ale też bezdennie głupi - mówi publicysta Piotr Szumlewicz o Tarczyńskim.

- Jenot jak zwykle w formie. Większych bzdur już nie mógł wymyślić. Straszne jest to, że spora część elektoratu PiS, która nosa ze swojego grajdoła nie wytknie, naprawdę wierzy w takie brednie. Bo niby skąd oni mają wiedzieć jak jest skoro nigdy na tym Zachodzie nie byli - zareagowała internautka Aleksandra.

     Popierasz Tarczyńskiego - kciuk w górę!


+ 184
- 1171

Polub Polityczek.pl