kuchcinski_karczewski_sejm_pis_michal_jozefaciuk_ccbysa30-746x280.jpg

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński oficjalnie złożył dymisje z pełnionej przez siebie funkcji w związku z aferą samolotową.

- Przed chwilą, Prezydium Sejmu oficjalnie przyjęło rezygnację Marka Kuchcińskiego z funkcji Marszałka Sejmu. Kuchciński przez ostatnie 4 lata stał się symbolem. Symbolem pogardy, buty, rozpasania i arogancji władzy! Jego dymisja pokazuje, że presja ma sens, a bez działań opozycji nikt nie dowiedziałby się o bizancjum w obozie władzy! Panie Kuchciński, czas lecieć do domu! - wypowiada się były wiceminister MON Czesław Mroczek.

Dariusz Rosati (były europoseł): Nie dajmy sobie wmówić, że nie doszło do złamania prawa przez Marka Kuchcińskiego. Zostały naruszone procedury regulujące loty HEAD, to są przepisy obowiązujące użytkowników lotów państwowych. I doszło do naruszenia dobrego obyczaju, gdy Marszałek latał na narty czy na chrzciny.

Monika Olejnik o Kuchcińskim: Mówił kiedyś "musimy być skromni". I tak oto wygląda skromność. Bizancjum, Bizancjum, Bizancjum. Wyciskają kraj jak cytrynę i udają, że to nie oni, tylko wyciskarka, czyli Donald Tusk. Pan marszałek rżnie głupa. Opowiada, że nie złamał prawa ani obyczaju. Nie dość, że sam kłamie, to jeszcze wmieszał w to Centrum Informacyjne Sejmu, które najpierw kryło jego podróże, a potem mamiło opinię publiczną. Albo robili to, żeby się przypodobać, albo druga osoba w państwie kazała im ukrywać prawdę. Czy będzie wiec poparcia dla marszałka Kuchcińskiego? Może zgromadzą się przed Sejmem ci, których woził. Jest ich sporo, więc będzie niezły tłum.

104c9d749f47865856f32d20d2d3_1.jpeg

- Kłamał Kuchcinski, kłamał Karczewski, kłamie Piotrowicz. Kłamstwem zdobyli władzę, kłamstwem próbują ją utrzymać. Jak protoplaści z PZPR - wypowiada się dziennikarka Hanna Lis.

Jacek Nizinkiewicz (dziennik Rzeczpospolita): Marszałek Marek Kuchciński karał Sławomira Nitrasa, ale to Nitras doprowadził do dymisji marszałka Kuchcińskiego.

- Kuchciński łamał prawo,a Kancelaria Sejmu kłamała w żywe oczy. Oto model dział.PiS-u: łamiemy prawo, może się nie wyda, wydało się - idziemy w zaparte, może przyschnie, nie przysycha -badanie opinii publicznej negatywne: jesteśmy niewinni, ale vox populi, vox dei! „Prawo” i „Sprawiedliwość” - komentuje senator Marek Borowski. 

 Dziękujesz Kuchcińskiemu - kciuk w górę!


+ 8
- 477

Polub Polityczek.pl