lXHktkpTURBXy84MjI0ZTViOTBmYmE0ZDk5ODg3YjA5ZDRmYzYxYjkxOS5wbmeSlQMDAM0DTM0B25MFzQOOzQJf.png

Mariusz Max Kolonko (partia Rewolucja) zareagował na informację o koalicji ugrupowania Kukiz'15 z Polskim Stronnictwem Ludowym w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

- Zawarliśmy Porozumienie z PSL. (...) Święcie wierzę, że prędzej czy później zmienimy ustrój Państwa. A nawet jeśli tak się nie zdarzy, jeśli nie będę w stanie przebić się przez niezrozumienie i powierzchowne, płytkie "rozumowanie", przez zindoktrynowane "emocje" to jedno pewne - będę miał czyste sumienie, że zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, by Idea nie umarła. (...) W poczuciu odpowiedzialności za Polskę, budując mosty porozumienia, a nie wznosząc mury nienawiści - oświadczył Kukiz po tym, jak dogadał się z politykami PSL. 

67895290_2538182736249431_1108254072361713664_n.jpg

- Uwaga to nie jest prima aprilis! Kukiz'15 właśnie ogłosiło, że wchodzi w koalicję z ZS, to znaczy z PSL-em i wystartują jako Polskie Stronnictwo Ludowe. Paweł Kukiz dołącza do "zorganizowanej grupy przestępczej" i oznajmia, że teraz razem będą walczyć z partyjniactwem - wyśmiewa Kukiza Janusz Korwin- Mikke.

- Jeszcze się taki nie narodził, z którym PSL nie wszedłby w koalicję - komentuje Piotr Beniuszys (magazyn "Liberte!").

Piotr Szumlewicz (publicysta, związkowiec): Obok Kuchcińskiego, Piotrowicza, Pawłowicz czy Terleckiego Paweł Kukiz jest największym politycznym nieporozumieniem ostatniej kadencji parlamentu. Wstyd, że PSL z kimś takim zawarł koalicję.

Artur Warcholski (TVN24): To jednak nieprawdopodobne, że KUKIZ'15 wprowadził aż 42 posłów. Po 4 latach zostało tylko 16.

- KUKIZ w PSL-u i PSL w KUKIZIE - do tego bojownik z partiokracją Tyszka jako giermek, to jednak jest nie do ogarnięcia dla mnie - wypowiada się poseł Michał Stasiński. 

***

Były dziennikarz a obecnie polityk Mariusz Max Kolonko po decyzji Pawła Kukiza zamyka mu możliwość dołączenia w przyszłości do założonej przez siebie partii Rewolucja.

      Zagłosujesz na Kolonko - kciuk w górę!


+ 113
- 468

Polub Polityczek.pl