W._Cejrowski-featured.jpg

Prawicowy publicysta Wojciech Cejrowski wypowiedział się, jaki jego zdaniem panu ustrój polityczny w Polsce.

- Powinniśmy być przy pisaniu nowej konstytucji monarchią konstytucyjną, gdyż mamy króla - Chrystusa króla intronizowanego i Maryję Królową Polski - legalne władze oba te akty podpisały. Jeden z królów obwołał Maryję królową Polski, miał takie prerogatywy królewskie, jest do tego dekret, nikt tego dekretu nigdy nie zakwestionował, legalna władza mianowała i z Chrystusem królem podobnie, był prezydent przy intronizacji, w związku z tym jesteśmy monarchią, trzeba tylko dopisać konstytucję do tego - wypowiada się Cejrowski. 

dwnld1836162043.jpg

***

- Trzeba aż do końca dawać świadectwo o Chrystusie, bo na nim buduje się Kościół. Tak było również za czasów apostołów, gdy w chwilach decydujących byli gotowi nawet na śmierć. Matka czeka i uśmiecha się, patrząc na wasz trud. Chce was przygarnąć i powiedzieć „zróbcie wszystko, cokolwiek On wam powie”. To, co On powie, to są słowa Życia Wiecznego. Z tym przekonaniem dawajcie świadectwo świętości Boga, który nie wchodzi w żadne układy ze światem, ale który chce byśmy byli odblaskiem Jego świętości - mówił abp Marek Jędraszewski do uczestników 39. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej w Kosmołowie.

Monika Olejnik o abp Jędraszewskim: Słynny obrońca abp. Paetza, molestującego księży i kleryków. (...) Szczególnego wzmożenia dostaje podczas rocznic powstania warszawskiego, bo kilka lat temu mówił: „Konwencja antyprzemocowa, ustawa o in vitro, ustawa o uzgodnieniu płci mogą być uznane jako zdrada wobec wartości moralnych, dla których wybuchło powstanie”. Wtedy cytował wiersz Józefa Szczepańskiego o czerwonej zarazie, ostrzegając, że Polsce grozi lewacka zaraza. Przez lata sączył kłamstwo na temat Smoleńska, mówił, że w Polsce jest wielu ludzi, którzy chcieliby, by nad Smoleńskiem unosiła się mgła. Podważał ustalenia komisji śledczej Millera. Był też obrońcą australijskiego biskupa Pella, oskarżonego o pedofilię. Mówił, że te zarzuty to walka z chrześcijaństwem. (...) Być może Jędraszewski dostanie kapelusz kardynalski, a nie dymisję. Przecież popiera go przewodniczący Episkopatu abp. Stanisław Gądecki. Czy można w ogóle w Polsce stracić stanowisko za nikczemne słowa?

44308282734_b51f0f5818_b.jpg

         Popierasz Cejrowskiego - kciuk w górę!


+ 602
- 1143

Polub Polityczek.pl