aaaaaaakwdkodkdddee.jpg

Uczestniczka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk Stawska wypowiedziała się na temat ataków na środowisko LGBT

- Wcześniej byli uchodźcy, Żydzi, kobiety. Teraz jest LGBT. To długofalowa akcja, PiS inaczej rządzić nie potrafi - wypowiada się prawniczka prof. Monika Płatek.

LGBT.pl: Gdyby nie nienawiść i obsesja na temat homoseksualizmu i LGBT, to dziś prawicowe tygodniki nie miałyby tematów na okładki, hejterzy co opluwać, prawicowi „specjaliści”, o czym pisać, ONR w kogo rzucać kamieni, kler odwracać uwagi od skandali, a rząd pomysłu na temat kampanii wyborczej.

***

#jestemlgbt

W mediach społecznościowych ruszyła akcja #jestemlgbt - osoby solidaryzują się z mniejszościami seksualnymi oraz pokazują, że są członkami tej społeczności.

Katarzyna Paprota (partia Razem): Mówi się czasem o nas „kochający inaczej”. My nie kochamy inaczej! Czasem otulimy kołdrą i podamy ciepłą herbatę, czasem wciągniemy do pociągu w nieznane, czasem nie uśniemy z tęsknoty, czasem nie uśniemy z radości, że słyszymy bicie serca tej drugiej osoby.

Robert Biedroń (europoseł, Wiosna): Też #jestemLGBT i tak jak Wy mam gęsią skórkę, gdy śpiewam Mazurka Dąbrowskiego, łzy wzruszenia, gdy myślę o bohaterach Powstania Warszawskiego, radość, gdy widzę polską flagę za granicą. Bo kocham Polskę i chcę być - i kiedyś będę! równoprawnym obywatelem mojej Ojczyzny.

Anna Mierzyńska (działaczka społeczna): Ależ akcja! Młodzi użytkownicy publikują swoje autentyczne zdjęcia i piszą o sobie: #JestemLGBT. Odczarowują wizerunek LGBT; pokazują, że są zwykłymi, normalnymi ludźmi. Szacunek piszącym!

Tomasz Lis (Newsweek): #jestemLGBT - świetna akcja. Prosta i mądra. Nie jesteśmy czterema literami LGBT, nie jesteśmy ideologią, jesteśmy waszymi synami, córkami, braćmi i siostrami(w obu sensach), sąsiadami i rodakami. Mamy oczy, twarze, myśli, nadzieje, smutki i radości. A przede wszystkim - mamy swoje prawa. Nie jakieś nadzwyczajne, inne, większe niż wy. Dokładnie takie same. Zapisane w tej samej konstytucji. Sądzę, że akceptacja, nawet sympatyczne spojrzenie na tę akcję, łatwo powinny przyjść także katolikom. Wystarczy, że przypomną sobie najważniejszy nakaz naszej religii, do którego tak naprawdę cała ta religia się sprowadza - kochaj bliźniego jak siebie samego.
          Popierasz Stawską - kciuk w górę!

+ 704
- 6

Polub Polityczek.pl