aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskoddddddeeee.jpg

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz odniósł się do najnowszych planów polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy są w trakcie zmieniania sposobu zatwierdzania wyborów.

O ważności wyborów ma decydować Izba Sądu Najwyższego, w całości wybrana przez nominatów partii rządzącej.

Sebastian Bohuszewicz (radca prawny): To jest absolutnie antydemokratyczne, nietransparentne i budzi ogromne obawy o stronniczość! Dla mnie jest to zamach na uczciwość wyborów! Nie może Ziobro rozstrzygać, czy wybory są ważne!

Michał Boni (były europoseł): Jesienne wybory nie są zwyczajne. Są tak ważne, jak wybory 1989 roku. Będą decydować o dalekiej przyszłości Polski. Utrwalenie obecnych rządów to groźba przyspieszenia drogi do autorytaryzmu, wycofywania się z Europy, cofnięcia Polski w rozwoju cywilizacyjnym i gospodarczym.

Przemysław Szubartowicz (publicysta): Dziś nie ma innego wyzwania, niż odsunięcie pisowskiego bezprawia, które pogrąży Polskę na lata. Jeden blok opozycji miał na to największe szanse. Szkoda. Ale jeśli już muszą być 3 bloki, to niech uda im się przynajmniej nie pozagryzać wzajemnie. Wygrajcie te wybory. Powodzenia.

Tomasz Lis (Newsweek): Od czterech lat PiS chce złamać siłę naszej woli. Chce żebyśmy stracili wiarę i nadzieję. Niech się gonią. Wybory europejskie, doliczając do Koalicji Europejskiej Wiosnę, wygrali minimalnie. Każdy, kto głośno mówi, że nie ma szans na wygraną, popełnia śmiertelny grzech. Uwierzcie w zwycięstwo!

Komentarz Tyszkiewicza 

Bez echa przeszła kolejna odsłona procesu grzebania demokracji w kraju, w którym za wolność Polacy przelewali krew. W nocy - bez wątpienia historycy ten sejm będą nazywali "sejmem nocnym"- z zaskoczenia, tradycyjnie bez większej dyskusji i bezradności mniejszościowej opozycji, przegłosowano ustawę, która to da Kaczyńskiemu prawo do decydowania o tym, czy wybory na jesieni będą ważne, czy też nie. Pamiętając atak Kaczyńskiego na wynik wyborów w 2014 roku - słynna książeczka - i bezpodstawne oskarżenia o sfałszowanie wyborów przegranych przez

PiS, teraz można się spodziewać scenariusza: korzystny wynik dla PiS- wybory ważne, niekorzystny wynik dla PiS- wybory nieważne.
Polska idzie drogą Turcji i jeśli Polacy jeszcze tego nie dostrzegają, to czas się otrząsnąć z plusowego zauroczenia, bo obudzimy się wszyscy z ręką w nocniku.

Czy rzeczywiście w naszym kraju pieniądze rozdawane w ramach korupcji politycznej wezmą górę nad rozumem?
I czas, żeby w naszych uszach zabrzmiały słowa "wielkich przywódców" tego świata: "raz zdobytej władzy już nigdy nie oddamy", chyba że ... - scenariusze znane z historii-. I przypomnę jeszcze tylko słynne słowa Józefa Wissarionowicza: "nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy".

I nie ulega wątpliwości, że nasz ukochany przywódca, nasze słońce narodu, historię, strategie i tezy stawiane przez "wielkich" światowych przywódców zna na pamięć.

        Popierasz Tyszkiewicza - kciuk w górę!


+ 740
- 27

Polub Polityczek.pl