aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspwlpdlepdleddddddd.jpg

Prof. Jerzy Zajadło odniósł się do pobożności europosła Prawa i Sprawiedliwości Joachima Brudzińskiego.

- Jak co roku, jadąc na Jasną Górę, na 28 Pielgrzymkę Radia Maryja, tak jak tysiące pielgrzymów, dzień rozpoczynam najpiękniejszą, tak bardzo polską, maryjną modlitwą. Wielu „nowoczesnych” i „otwartych” katolików uważa, że taka ostentacja i masowe przyznawanie się do wiary katolickiej i miłości do Matki Najświętszej, to przejaw polskiej zaściankowości i zacofania. Kocham ten mój „zacofany” polski „kato-zaścianek” - napisał na Twitterze były szef MSWiA w rządzie PiS.

D_bPBoQXsAI0IxC.jpg

- Przynosicie wstyd już od dłuższego czasu, normalnym katolikom. Mam odruch wymiotny, przez takich jak pan właśnie powoli odchodzimy od Kościoła. Wy jesteście jednak najlepsi... czego się nie tkniecie, to wszystko spier...licie! - napisała Brudzińskiemu internautka Bożena.

- Człowiek prawdziwie wierzący nigdy nie obnosi się, że swoją wiarą i nie robi z tego partyjnej szopki z tańcami i pustymi deklaracjami. Tym bardziej że główne prawdy wiary katolickiej są biegunowo odległe od pańskich zachowań prezentowanych w życiu publicznym, smutne - zareagował internauta Tomasz na słowa polityka PiS.

Izabela Pek (znana z romansu z posłem Stanisławem Piętą): Panie Ministrze drogi. Wielu uważa, że wasze wszędobylskie pojawianie się w pierwszych ławkach przy każdej dokumentowanej okazji jest przykładem kato obłudy.

Prof. Jerzy Zajadło (prawnik): Takie marzenie - by zaczął tę modlitwę i nigdy jej nie skończył, zamknął się w klasztornej celi i modlił się, modlił i jeszcze raz modlił i dzięki temu uwolnił świat od swojej moralnie wątpliwej obecności.

Ziemowit Szczerek (dziennikarz): Słowacki reżyser Marko Škop nakręcił właśnie film pt. „Nech je svetlo” (niech stanie się jasność). w którym obwinia kościół katolicki o sprzyjanie faszyzującym młodzieżowym ruchom na Słowacji i napędzanie ich. W Karlovych Varach owacja na stojąco. Mam nadzieję, że trafi do Polski.

Piotr Szumlewicz (związkowiec, publicysta): Obecność przedstawicieli partii rządzącej na imprezach nienawistnego, ksenofobicznego, biznesmena w sutannie - Tadeusza Rydzyka, kompromituje państwo polskie. Wstyd!

            Popierasz Zajadło - kciuk w górę!


+ 635
- 11

Polub Polityczek.pl