D_bybQkWkAEeshy.jpg

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się dzisiaj w Częstochowie wspólnie z politykami Prawa i Sprawiedliwości na pielgrzymce Radia Maryja.

Morawiecki na Jasnej Górze

Dziękuję za walkę o lepszą Polskę. Jasna Góra to miejsce żywej wiary i żywego patriotyzmu. Polacy nie poddają się w walce o solidarność, wiarę i chrześcijaństwo. Dziękuję wszystkim pielgrzymom, że macie odwagę walczyć o Polskę i wstawiać się za naszymi chrześcijańskimi wartościami. Rdzeniem chrześcijaństwa jest piękne łączenie tradycji i osiągnięć przeszłości z poszukiwaniem nowych dróg. Wybieramy drogę ku silnej Rzeczypospolitej. Droga pośrednia to droga donikąd. Polska musi być jednością pod biało-czerwonym sztandarem. Wierzę, że starając się o lepsze życie każdego, jesteśmy na drodze ku lepszej Polsce. Niech ona będzie naszą latarnią i naszym zwycięstwem.

Wierzę głęboko ze starając się o lepsze życie każdego człowieka tu na Ziemi - zwłaszcza tu w Polsce - jesteśmy bliżej nieba. Jesteśmy na drodze ku lepszej, sprawiedliwej, wielkiej Polsce.

Do zebranych na Jasnej Górze wystosował list prezydent Andrzej Duda.

- Rodzina Radia Maryja jest prawdziwą obywatelską wspólnotą, której spoiwem jest przywiązanie do wartości chrześcijańskich i umiłowanie ojczyzny - odczytywał list Dudy prezydencki minister Paweł Mucha.

Krystian Zamorowski (prawnik): Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę. Praktyczne cały rząd i wszyscy posłowie PiS ze Śląska w skupieniu słuchają podziękowań Tadeusza Rydzyka za datki. Tak, Polska jest świeckim państwem...

- W świeckim kraju władza sprzedała się Kościołowi katolickiemu, z modlitwami na ustach szczują na resztę społeczeństwa, które nie zgadza się z ich propagandą. Stajemy się zacofani. Głupie, niedouczone, ograniczone intelektualnie społeczeństwo przekupione przez kilka setek. Przykre. Żałosne - komentuje internautka Agnieszka.

Jerzy Bakłażec (filozof): Państwo świeckie nie jest postulatem politycznym, lecz normą etyczną i cywilizacyjną. Ekstremizmem jest natomiast obecny status Kościoła katolickiego w Polsce, czyniący z niej państwo klerykalne. Jeśli będziemy odkładać budowę państwa świeckiego na lepsze czasy, to te lepsze czasy nigdy nie nadejdą.

      Popierasz Morawieckiego - kciuk w górę!


+ 4
- 498

Polub Polityczek.pl