aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoskssss.png

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński postanowił zareagować na wydarzenia na Jasnej Górze w Częstochowie i pochwalić się w mediach społecznościowych swoją głęboką wiarą katolicką.

Jasna Góra

- Dzieci idą na uniwersytety i bardzo często wychodzą niewierzący. Dlaczego? Bo jest sączony ten ateizm marksistowski. (...) Ta "dobra zmiana" nie jest taka całkiem dobra. (...) W telewizji publicznej za pieniądze Polaków i katolików puszcza się filmy, które źle przedstawiają rodzinę. Wzorce złe – rozwód za rozwodem, partner za partnerem. Geje i wszyscy inni, LGBT. Coś obrzydliwego - mówił na Jasnej Górze o. Tadeusz Rydzyk.

- Idzie potop genderyzmu, LGBT, uczenia dewiacji już nawet przedszkolaków, idzie zalew profanacji, bezczeszczenia świętości poprzez internet, filmy, teatry, uniwersytety i szkoły, przedszkola i media, aż w końcu przez tak zwane marsze równości - wypowiadał się w Częstochowie bp Frankowski, który wzywał do walki z "lewactwem".

D_bP5mzXoAAB5zA.jpg

- To nie tylko wyraz furii oszalałego fanatyka – choć to również. To cyniczny program mocnego wejścia Kościoła w kampanię wyborczą po stronie PiS-u. A przy tym – scenariusz ograniczenia wolności słowa i zgromadzeń; czasów ciemnych - mówi o słowach ks. Frankowskiego prof. Wojciech Sadurski.

- Kolejny ksenofobiczny prymityw (bp Frankowski), który z nieznanych przyczyn wśród części Polaków uchodzi za autorytet - mówi publicysta Piotr Szumlewicz.

Aneta Mościcka (dziennikarka): Biskup sandomierski Edward #Frankowski podczas pielgrzymki Radia Maryja powiedział, że marsze równości to "zniewaga Boga", że uderzają w podstawowe wartości chrześcijańskie i w rodzinę. Co ma gej do heteroseksualisty? Jeszcze parę takich bzdur usłyszę i dokonam apostazji.

Jerzy Bakłażec (filozof): Ta żarliwa ekspresja nieprzytomnych uprzedzeń może budzić grozę, ale warto zauważyć, że wyrastają one z homofobicznej doktryny religijnej, która - o czym biskup nie wspomina - wprost mówi o karaniu homoseksualistów śmiercią. Na takiej tradycji nie da się wybudować żadnego dobra.

- Wstrząsnęło mną Drogi Panie. Od razu "pamięć trwała" wrzuciła mi powiedzenie ludu; "Kto się modli pod figurą diabła nosi za skórą". A jeśli robi z tego kukuryku na cały Twitter, to dopiero musi być diabeł! - napisał w kierunku Brudzińskiego były minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego Waldemar Kuczyński.
- Wiara to prywatna sprawa, a tym bardziej urzędnik państwowy nie powinien obnosić się ostentacyjnie, że swoją wiarą. Przykre, że dzisiejsza władza zachowuje się jakbyśmy żyli w państwie wyznaniowym, zapominając, że nie każdy obywatel w Polsce to katolik - odpowiedziała europosłowi PiS jedna z internautek.
Joachim_Brudziński_2018.jpg
     Szanujesz Brudzińskiego - kciuk w górę!

+ 13
- 688

Polub Polityczek.pl