43915182_2241572239452289_3536800195543099844_n.jpg

Redaktor naczelny Newsweeka Tomasz Lis wypowiedział się na temat nadchodzących/minionych wybór w kontekście publicznej medialnej propagandy wspierającej obecnie rządzących polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Na ponad 2 miesiące przed wyborami do Sejmu machina TVP każdego dnia wspiera swoją narracją polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Adam Struzik (PSL): Nachalna kampania wyborcza PiS w TVP-is. Pytanie do Państwowej Komisji Wyborczej. Termin wyborów nie jest znany, kampania wyborcza nie jest rozpoczęta, a TVP-is bez zahamowań lansuje nazwiska kandydatów partii rządzącej. Czy to jest legalne? Kto za to płaci? Żyjemy w kraju bezprawia, nie obowiązuje rządzących.

D_a8QjrWsAA6bLc.jpg

Tomasz Lis (Newsweek): W normalnym kraju sąd stwierdziłby, że skala ordynarnych kłamstw i manipulacji oraz ostentacyjnej prorządowej kampanii w PiS- owskiej telewizji, w sytuacji, gdy miliony innej nie mają i są na TVP skazani, sprawia, że wyborów nie można określić jako demokratyczne i uczciwe.

Marcin Kierwiński (poseł, PO): Wściekły atak Wiadomości TVPiS na program opozycji, jak nic na świecie potwierdza, że warto było debatować. PiS boi się opozycji, co widać, słychać i czuć.

Tomasz Urbaś (ekonomista): Zaprawdę powiadam Wam, że na dowód mlekiem i miodem płynącej Polski w ochronie zdrowia TVPiS pokaże puste bez kolejek przychodnie i szpitale. Nie pokaże, że w tych przychodniach i szpitalach nie ma lekarzy i pielęgniarek, bo zwolnili się uciekając od PiSowskiej nędzy i bałaganu.

Gen. Stanisław Koziej: Zabierz partii państwo! Jest na to szansa jesienią. STOP zżeraniu naszych wspólnych państwowych pieniędzy (z budżetu i spoza niego) przez partyjne kadry! STOP wykorzystywaniu instytucji państwa dla własnych celów rządzącej partii! Popierajmy opozycję, która zamierza to zrobić!

Piotr Szumlewicz (publicysta, związkowiec): W TVP Info od 10 godzin non stop idzie na pasku lista jedynek PiS-u. Czy to będzie tak szło do ciszy wyborczej? Apeluję do wszystkich rodziców, aby nie pozwalali oglądać dzieciom TVP Info! Ta ohydna propaganda może szkodzić prawidłowemu rozwojowi młodego człowieka!

Krzysztof Mieszkowski (poseł, Nowoczesna): Mając przeciwko sobie zdeterminowane media związane z PiS, zwłaszcza partyjną TVP PiS i wyrafinowane, symetryczne media prodemokratyczne, nie mam żadnych wątpliwości, że opozycja wygra jesienią z populistami.

D_TGKd7XUAA0P0u.jpgz20644058MSDanuta-Holecka--prowadzaca-niedzielne-wydanie--Wia.jpg

              Popierasz Lisa - kciuk w górę!


+ 239
- 4

Polub Polityczek.pl