Dariusz_Rosati_-_wieczór_wyborczy_2015.jpg

Były europoseł Dariusz Rosati wypowiedział się na temat wieku emerytalnego w Polsce. W czasie forum programowego lider PO Grzegorz Schetyna skrytykował swoje ugrupowanie za podniesienie wieku emerytalnego w czasie sprawowania władzy przez rząd PO-PSL.

- Proponujemy zupełnie inną politykę. Musi być ona oparta na stałym dialogu i szczerości. Nawet jeśli ma to oznaczać przyznanie się do błędu. Dlatego, jeśli pada pytanie o wiek emerytalny, słynne 67 lat, to przyznajemy: to był błąd - mówił przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

- Grzegorz Schetyna twierdzi, że „podniesienie wieku emerytalnego to był błąd”. Przyznam, że nic nie rozumiem! - zareagował minister kultury w rządzie PO Bogdan Zdrojewski.

Konrad Piasecki (TVN24): A ja nie uważam, że podniesienie wieku emerytalnego było błędem. Wielka Brytania, Irlandia, Norwegia, Niemcy, Holandia, Francja, Belgia mają wiek emerytalny na poziomie 67, albo nawet 68 lat. Dla obu płci. Niski wiek będzie kosztowny ekonomicznie i społecznie. Przekonamy się o tym boleśnie.

640px-67_lat_godna_emerytura.jpg

Dariusz Rosati: Proponując stopniowe podniesienie wieku emerytalnego PO uczciwie mówiła, że to konieczne, jeśli chce się mieć godne emerytury. PiS oszukał Polaków obniżając wiek emerytalny i nie uprzedzając, że oznacza to głodowe emerytury dla milionów emerytów. W końcu są jakieś poważne powody, dla których cała Europa podnosi wiek emerytalny. Tylko Polska pod rządami PiS idzie do tyłu. Skutkiem będą głodowe emerytury dla milionów emerytów i ucieczka młodych Polaków za granicę. Brawo PiS.

Izabela Leszczyna (posłanka, PO): Emerytury kobiet w wieku 60 będą nędzarskie, dlatego zachęcimy do pracy osoby uzyskujące wiek emerytalny zostawiając im ich składkę emerytalną + 1/2 płaconej przez pracodawcę, co przy minimalnej płacy 2250 da ekstra 500 zł.

54510761_395561921262416_4315077868954437355_n_1.jpg

          Popierasz Rosatiego - kciuk w górę!


+ 286
- 22

Polub Polityczek.pl